Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 4 października 2016 09:07

Trzy szpitale województwa na podium plebiscytu „Lekarz Małopolski 2016”

Trzy z placówek prowadzonych przez Województwo Małopolskie znalazły się na podium w plebiscycie „Lekarz Małopolski”, w którym czytelnicy Gazety Krakowskiej i kapituła konkursu wybierają najlepszego lekarza, pielęgniarkę, położną, przychodnię i szpital. Za najlepszy w Małopolsce kapituła uznała Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem.
- Rozwój prowadzonych przez województwo placówek zdrowotnych to dla nas absolutny priorytet. Od lat stawiamy na ich modernizację i informatyzację, m.in. w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej - nowoczesnej platformy elektronicznych usług medycznych, która w przyszłości ułatwi życie pacjentom oraz lekarzom - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak, odpowiedzialny w Zarządzie Województwa Małopolskiego za obszar ochrony zdrowia.

"Lekarz Roku" to plebiscyt, w którym od kilkunastu lat kapituła konkursu oraz czytelnicy „Gazety Krakowskiej” wyłaniają i nagradzają najlepszych lekarzy i placówki zdrowia. Okazją do wręczenia tegorocznych wyróżnień było II Forum Medyczne, które odbyło się w Krakowie.

W kategorii „Szpital” (głosowanie kapituły) zwycięzcą plebiscytu został Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego. Czytelnicy również docenili placówkę z Zakopanego, przyznając jej w swoim głosowaniu wysokie, 3. miejsce.

Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły także szpitale wojewódzkie: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II (2. miejsce) oraz Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii (3. miejsce).

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem to przodujący nie tylko w Małopolsce, ale i w kraju, szpital rehabilitacyjny. Na oddziałach rehabilitacji: ogólnoustrojowej, neurologicznej i pulmonologicznej przyjmuje ok. 2,5 tys. pacjentów rocznie.

Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie posiada 19 oddziałów całodobowych w tym 6 oddziałów klinicznych, a także specjalistyczne poradnie i pracownie. Hospitalizowanych jest tu ponad 31 tys. pacjentów rocznie. Szpital zatrudnia doświadczoną kadrę wysokiej klasy specjalistów: 375 lekarzy, w tym 11 profesorów, 15 doktorów habilitowanych, 97 doktorów nauk medycznych, 759 pielęgniarek, 7 farmaceutów, 122 osób personelu medycznego z wyższym wykształceniem: fizjoterapeutów, psychologów, diagnostów laboratoryjnych, biologów, analityków, 115 techników: analityki, farmacji, radiologii, elektrokardiologii i fizykoterapii.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji to nowoczesna placówka, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt. Udziela świadczeń zdrowotnych w ramach oddziałów szpitalnych oraz lecznictwa ambulatoryjnego, z zakresu rehabilitacji i ortopedii. Znajduje się w czołówce ośrodków leczniczych w Polsce pod względem ilości wszczepionych sztucznych stawów kolanowych oraz ilości wszczepionych sztucznych stawów biodrowych.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl