Golemo
Rozmaitości
Sobota, 22 września 2018 12:00

Trwają próby do Alchemii światła na Wawelu (zdjęcia)

Alchemia Światła, wielkie multimedialne widowisko powraca do miejsca, gdzie projekt się narodził - na Zamek Królewski na Wawelu.
Dzięki zaawansowanej technologii i niezwykłym artystycznym środkom wyrazu, ponownie przeniesie widzów w inny świat i wymiar.

W tym roku, ten niepowtarzalny spektakl będzie inspirowany 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tym razem krakowska publiczność zanurzy się w baśniową, pełną emocji i symboli opowieść o zmiennych losach kraju, w której przewodnikiem będzie drzewo przemawiające głosem Jerzego Treli.

Na oczach widzów drzewo urośnie, będzie stawało się coraz mocniejsze, ale czy zawsze oprze się sile natury?

Będzie się rozwijało, kwitło, wydawało owoce, leczyło pokiereszowane wiatrem konary. Będzie świadkiem historii, ale też mądrym prorokiem. U jego stóp wydarzą się rzeczy niezwykłe, pełne lęku i smutku, ale też radości i nadziei. Wizualna opowieść oraz bogata gra świateł ukazana na wawelskich ścianach będzie współgrała z artystycznymi występami na żywo.

W skład prawie 100-osobowego zespołu artystów wejdą tancerze, akrobaci, muzycy, a także wybitni wokaliści młodego pokolenia. Wśród nich będą: Dominika Barabas, Sylwia Banasik, Kasia Moś oraz Kuba Jurzyk. Na żywo wystąpi też multiinstrumentalista Joachim Mencel, beatboxer - Jakub “Zgas” Żmijowski oraz charyzmatyczny zespół Jelonek z gościnnym udziałem Pawła Grzegorczyka, wokalisty zespołu Hunter.

Choreografię oraz baśniowe kostiumy do spektaklu stworzy Agnieszka Glińska, założycielka zjawiskowego Art Color Ballet.

Za projekt oprawy dźwiękowej odpowiada kompozytor i aranżer Marek “Smok” Rajss, a reżyserią światła zajmie się jeden z największych i najbardziej wszechstronnych realizatorów w Polsce - Grzegorz “Jolo” Barszczewski.

W trakcie widowiska będą pracowały jedne z najnowocześniejszych projektorów multimedialnych na świecie w towarzystwie w pełni zsynchronizowanych inteligentnych urządzeń oświetleniowych. W widowisku zostanie zastosowana zaawansowana technologia dźwięku trójwymiarowego, nadając realny wymiar, zaprojektowanym specjalnie na potrzeby widowiska, dźwiękowym efektom specjalnym.

Alchemia Światła to autorski projekt firmy TAURON Dystrybucja.

Widowisko miało swoją premierę w 2015 r. na Wawelu.

W kolejnych latach było wystawiane we Wrocławiu i Katowicach, aby w 2018 roku powrócić do Krakowa. Alchemia Światła jest laureatem wielu prestiżowych, branżowych nagród takich jak Top Event 2015, Top Event 2017, MP Power Awards 2015 za najlepszy event oraz najlepszą oprawę wizualną roku. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Szczegóły oraz informacje na temat sprzedaży biletów: www.alchemiaswiatla.pl


Tomasz Cichocki i materialy prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl