Rozmaitości
Wtorek, 2 sierpnia 2016 17:09

Trójkąt bermudzki zmieni oblicze

Na oświęcimskim Zasolu powstanie miejsce przyjazne mieszkańcom. Będzie służyć tym, którzy lubią wypoczywać lub aktywnie spędzać czas. Planowany minipark ma też przyciągnąć osoby odwiedzający pobliski Auschwitz.
Część tzw. trójkąta bermudzkiego, a więc oświęcimskie łąki pomiędzy ul. Więźniów Oświęcimia, a ul. Obozową, zostanie jeszcze w tym roku zagospodarowana. Tak wynika z zapewnień miejscowego magistratu. Urzędnicy wyjaśniają, że prace miały ruszyć w połowie lipca, jednak z uwagi na Światowe Dni Młodzieży, zostały przeniesione na sierpień.

Jak wyjaśnia Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu, część osiedla Zasole zamieni się w miejsce z nową aranżacją roślinności, drzew i krzewów. Zostało bowiem przygotowane z myślą o osobach preferujących różne formy aktywności. Przedstawicielka ratusza zaznacza, że dla zwolenników wypoczynku powstanie ścieżka zdrowia i siłownia zewnętrzna. Z kolei miejsce z pergolami kwiatowymi i roślinnością oraz nowym oświetleniem od ulicy Więźniów Oświęcimia może być wykorzystywane do spacerów. Natomiast osoby preferujące zabawy rodzinne znajdą w nowym parku plac zabaw oraz plac parkowy wraz z fontanną, otoczony miejscami do siedzenia na kształt amfiteatru.

Na tym nie koniec. Fontanna o konstrukcji beznieckowej wraz z podziemną komorą obsługową uatrakcyjni i oddzieli wizualnie plac od głównego ciągu komunikacyjnego z ławkami i stolikami do gier planszowych. Całość zostanie oświetlona i podobnie jak m. in. plac Pokoju będzie monitorowana.

– Zaniedbany teren o powierzchni blisko hektara stanie się niedługo miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców Zasola, może też zainteresować osoby odwiedzające muzeum Auschwitz. Inwestycja była od wielu lat oczekiwana przez mieszkańców Zasola – mówi Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia.

Inwestycja zakończy się w listopadzie, a z nowego terenu zielonego mieszkańcy będą korzystać wiosną 2017 roku. Przygotowanie miniparku będzie kosztowało ponad 2,5 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 1,6 mln zł z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

eł/fot. UM Oświęcimia

źródło: UM Oświęcim

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl