Rozmaitości
Wtorek, 15 stycznia 2013 14:50

Trasy biegowe w Kościelisku - wspólna inicjatywa mieszkańców, Rady Sołeckiej i władz gminy (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. W rejonie Chotarza przygotowano kilkukilometrowe trasy biegowe dla narciarzy. - Trasy dla wszystkich, którzy lubią biegać, aktywnie spędzać czas. Można z nich korzystać bezpłatnie - mówi Marcin Szkodziński ze Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko.
Jak dodaje, przygotowano je wspólnie z gminą Kościelisko. - Urząd Gminy kupił ratrak, który będzie wykorzystywany na tych trasach i na trasach biathlonowych. Fundusze na paliwo pochodzą z Rady Sołeckiej.

Zawiązane dwa lata temu Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko skupia osoby zainteresowane rozwojem gminy, to mieszkańcy, w dużej mierze - hotelarze, przewodnicy. Spotykaliśmy się kilka razy i doszliśmy do wniosku, że warto się "sformalizować", bo będzie się można jako stowarzyszenie starać o dotacje na przykład - unijne - wyjaśnia Marcin Szkodziński.

Od kilku dni trasy są ratrakowane i przygotowane dla wszystkich chętnych. Korzystają z nich osoby indywidualne, ale już pojawili się m. in. zawodnicy z UKS Regle Kościelisko. Jak informują inicjatorzy akcji "Kościelisko dla biegaczy" - "na trasach można spotkać Józefa Łuszczka Mistrza Świata, który wraz ze swoimi podopiecznymi, uczniami SP 2 z Zakopanego testował nasze trasy".

Oficjalne otwarcie tras biegowych w Kościelisku nastąpi we wtorek 29 stycznia, będzie to "Piknik z olimpijczykami " na polanie Chotarz. - Naszymi gośćmi oprócz znanych sportowców będą Sebastian Karpiel Bułecka oraz Krystian Wieczorek. W programie Bieg Inauguracyjny z Olimpijczykami, ognisko z kiełbasą oraz chrzest ratraku - dodaje Wojciech Styrczula.

s/ zdj. FB/Koscieliskodlabiegaczy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl