Golemo
Rozmaitości
Sobota, 17 sierpnia 2013 21:20

Tomasz Kuczawski z Jaworzna - mistrzem Polski 2013 w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych (zdjęcia)

RABKA-ZDRÓJ. W rozegranych na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” XIV Mistrzostwach Polski w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych zwyciężył Tomasz Kuczawski z numerem startowym 24. W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 27 zawodników.
Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Jaworzna, Gdańska, Zamościa, Krakowa, Elbląga, Łącznej, Zakrzewia, Sławkowa, Szydłowca, Dąbrowy Górniczej, Staszowa, Chorzowa, Trzebini, Tych, Gdyni, Gliwic, Wadowic i Rabki-Zdroju,

Wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność.

Finał rozegrał się pomiędzy trzema najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji. Byli to: Magdalena Karwacka z Gdańska o numerze startowym 4, Tomasz Kuczawski z Jaworzna nr startowy 24 i Marcin Hałasa z Zamościa numer startowy 3.

W wyniku zaciętej rywalizacji tytuł mistrza Polski 2013 zdobył Tomasz Kuczawski (41 lat), który otrzymał także puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 300 zł. Tytuł I wicemistrza Polski 2013 wywalczył Marcin Hałasa (lat 18 lat), a tytuł II wicemistrza Polski 2013 wyjeździła Magdalena Karwacka (lat 31).

Mistrzowie prócz nagród, mają też gwarantowany wpis do XIII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.
Ponadto wszyscy zawodnicy dostali prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych, XII Księgę Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Poza konkurencją wystartowali fotoreporterzy i zwycięzca Rafał Niedzielski TV production& Journalism, który pokonał Jana Cieplińskiego z podhaleregion.pl i www.mokrabka.pl, natomiast trzecie miejsce zajął Piotr Kuczaj z www.rabka.pl i www.gorce24.pl. Jazda była znakomita i w nagrodę otrzymali prawo jazdy na klozet mogą teraz spokojnie zasiadać na wszystkich muszlach klozetowych.

Wyróżnienia zwycięzcom wręczali: Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Eugeniusz Wiecha, Kierownik Zawodów Zdzisław Szura i sekretarz Zawodów Panna Karolina.

Dyżurna pielęgniarka Pani Grażyna spokojnie bez konieczności interwencji obserwowała zawody. Mistrzostwa prowadził Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala.

Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki „Rabkoland”.
Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2012 zdobył Michał Michalczyk z Daleszyc

źródło: organizatorzy, zdj. Piotr Wiecha
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl