Golemo
Rozmaitości
Piątek, 9 lutego 2018 02:20

Tłusty czwartek w zabytkowym tramwaju MPK

Tłusty czwartek w Krakowie w tym roku można było spędzić w różnoraki sposób - nie tylko w tradycyjnej cukierni, ale też w zabytkowym tramwaju, który kursował 8 lutego od godz. 14.00 do 17.00.
Ten wyjątkowy skład wyjechał ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3 w kierunku Bronowic Małych, na linii nr 8 (Bronowice Małe – Borek Fałęcki).

Zatrzymywał na każdym przystanku, a uczestnicy przejazdu byli częstowani pączkami i kawą. Miłośnicy zabytkowych pojazdów mieli także okazję spotkać się z Jackiem Kołodziejem, autorem książki „Historyczne pojazdy komunikacji miejskiej w Krakowie”. W tramwaju była także możliwość zakupu tej książki.

Tuż przed wyjazdem na terenie Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze odbyła się prezentacja tego wyjątkowego wagonu, jakim jest 102NaD, który został w tym roku odrestaurowany przez pracowników MPK SA w Krakowie. Mieszkańcy Krakowa podróżowali nim w latach 1985–1997.

Jest to jeden z zaledwie pięciu tego rodzaju pojazdów silnikowych w Krakowie, przerobionych na przyczepę czynną.
Podczas prac zadbano o przywrócenie mu oryginalnego wyglądu, dokładnie takiego, jaki miał w czasach eksploatacji, czyli ponad 30 lat temu.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe MPK w Krakowie

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl