Allmedica
Rozmaitości
Środa, 15 marca 2023 20:00

Tłumy ósmoklasistów przybyły na Dzień otwarty (zdjęcia)

Ależ to były tłumy! Ponad 800 uczniów szkół podstawowych z naszego regionu przybyło dzisiaj na Dzień otwarty do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Każda grupa miała przewodnika i mogła uczestniczyć w interesujących ją zajęciach. A było z czego wybierać.


- Do dyspozycji uczniów mamy siedem kierunków w naszym technikum – mówi dyrektor szkoły Michał Bulzak. – Ponadto jest także branżowa szkoła pierwszego stopnia. Każdy może realizować u nas swoje pasje naukowe i rozwijać zainteresowania. Mamy świetną kadrę, bardzo dobrze wyposażone pracownie i zajęcia ze specjalistami. Nasza szkoła to dobry wybór – nie będzie po niej problemu z odnalezieniem się na rynku pracy. Uczniowie, którzy kończą technikum mają już fach w ręku i bardzo dużą wiedzę praktyczną. W trakcie nauki, do ich dyspozycji jest również internat i stołówka.

W organizację Dnia otwartego zaangażowała się cała społeczność szkolna – uczniowie przynieśli nawet swoje domowe zwierzęta, które ósmoklasiści oglądali z wielkim zainteresowaniem. Dużym powodzeniem cieszyła się też pracownia gastronomiczna i cukiernicza, gdzie można było spróbować rozmaitych pyszności. Spore zainteresowanie wzbudziły również zajęcia z weterynarzem czy pokaz jazdy konnej, zajęcia z architektury krajobrazu i informatyki.

- Od września będzie się można także kształcić w zawodzie Technik analityk – dodaje dyrektor Michał Bulzak. – Chodzi o analitykę kryminalistyczną i medyczną. Uczniowie będą odbywać praktyki między innymi w komendzie policji i w szpitalu.

- W tej szkole nauczyciele stawiają na to, aby młodzież miała bardzo dużo okazji do praktycznego zastosowania wiedzy teoretycznej. Stąd współpraca z najlepszymi hotelami i restauracjami w regionie, gdzie młodzież szlifuje swoje umiejętności gastronomiczne, kelnerskie i barmańskie. Niektórzy mają już zapewnioną pracę – mówił Edward Ciągło, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego polecając naukę w technikach.

Do nauki w ZSP w Nawojowej zachęcała również Zofia Nika - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, wiceprzewodniczący Rady PN Ryszard Poradowski, oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

ZSP w Nawojowej oferuje kształcenie na kierunkach: Technik analityk (analityka kryminalistyczna i medyczna), Technik technologii żywności (dietetyk), Technik architektury krajobrazu, Technik hodowli koni, Technik informatyk, Technik weterynarii, Technik żywienia i usług gastronomicznych.

Na dzisiejsze spotkanie z młodzieżą przybyli m.in.: Zofia Nika i Edward Ciągło – członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, wiceprzewodniczący Rady PN Ryszard Poradowski, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał dyrektor szkoły Michał Bulzak, wicedyrektor Anna Bartusiak oraz wszyscy nauczyciele na czele z Anną Wilk i Elżbietą Zaczyk-Jasińską, a także cały personel szkoły i oczywiście uczniowie ZSP w Nawojowej.

Szczegóły na: https://nawojowa.edu.pl/aktualnosci/

Fot. Maria Olszowska
Wici
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl