Rozmaitości
Wtorek, 9 listopada 2021 14:20

Terapia genowa szansą dla maleńkiej Igi

- Nasza maleńka córeczka ma SMA! Gdy usłyszeliśmy wyrok, nie mogliśmy w to uwierzyć… Przecież jeszcze niedawno angażowaliśmy się w pomoc innemu dziecku, które zbierało gigantyczną kwotę na terapię genową. A teraz okazało się, że nas też to dotyczy… - mówią Jola i Darek, rodzice Igusi.
"Igunia urodziła się 1 lipca 2021 roku i na początku nic nie zapowiadało dramatu, jaki za chwilę przeżyjemy. Ciążą bez powikłań, tak samo jak poród. Wyszliśmy do domu, ciesząc się z mężem z tego, co najważniejsze – że nasze dziecko jest zdrowe. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, w jak wielkim żyjemy błędzie… Gdy przyszło potwierdzenie diagnozy: SMA - nasz świat runął w jednej sekundzie…

Iga ma śmiertelną chorobę, zdiagnozowaną późno, bo nie objęto nas jeszcze nie objęły badania przesiewowe. Przez to choroba zdążyła już zabrać tak wiele… Rozpoczynamy walkę o terapię genową, by jak najszybciej zatrzymać SMA. I bardzo prosimy o pomoc!" - apelują rodzice dziewczynki.

Rodzina mieszka w Opatowie (woj. świętokrzyskie).

Na stronie SiePomaga zorganizowano zbiórkę pieniędzy. - Cel to 9 mln zł. Tyle kosztuje lek, aby raz na zawsze rozprawić się z SMA. Każdy dzień to śmierć motoneuronka, który odpowiada za ruch, przełykanie, oddychanie dlatego czas jest tak ważny. Bez wsparcia ludzi ciężko jest uzbierać tak ogromna kwotę w jak najkrótszym czasie.

Jeśli możesz pomoc dziecku i rodzinie - zbiórka prowadzona jest TUTAJ
s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl