Rozmaitości
Środa, 16 lipca 2014 20:43

Techni Color zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej projektu Electro Color 26

Koło Naukowe Fotografii Technicolor zaprasza w sobotę 26 lipca na wernisaż wystawy poplenerowej projektu Electro Color 26.
Idea projektu Electrokolor koncentruje się wokół konfrontacji techniki i natury, nowoczesności i tradycji. W czasie kilkudniowego pobytu w Niedzicy studenci – uczestnicy projektu zrealizują autorskie prace artystyczne, których inspiracją i punktem wyjścia będzie miejscowa elektrownia wodna i jej naturalne otoczenie.

Finalnym punktem projektu będzie wystawa wpisująca się w industrialną atmosferę tego miejsca. Organizatorzy projektu chcą poprzez swoje prace stworzyć „platformę porozumienia” pomiędzy technologią i sztuką. Projekt ten jest próbą pokazania sztuki w nietypowym dla niej miejscu uciekając od schematu standardowej galerii sztuki, a także artystyczne przedstawienie zmian jakie zachodzą w środowisku życiowym człowieka. Jak tłumaczą: "chcemy pokazać przemysł w jego najlepszej wersji, estetycznej a jednocześnie dobrej dla środowiska".

Wystawa poplenerowa będzie zrealizowana w formie instalacji wiszącej na przestrzeni szerokiej na 20m i wysokiej na 5m. Materiałem wykorzystanym do instalacji będą płótna z fotografiami zrealizowanymi w technice cyjanotypii.opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl