Rozmaitości
Niedziela, 15 lutego 2015 13:02

Teatr miłości w restauracji "Pasieka" w Jabłonce (zdjęcia)

W przededniu święta zakochanych w restauracji "Pasieka" w Jabłonce odbył się wieczór poetycki zorganizowany przez Zbigniewa Tlałkę - pisarza, poetę zamieszkałego w Jabłonce.
Tegoroczny wieczór o miłości był poświęcony Stanisławowi Barańczakowi. Polski poeta, krytyk, zasłużony tłumacz literatury angielskiej zmarł 26 grudnia 2014 roku w Newtonville pod Bostonem. Pozostawił po sobie przełożone na współczesny język polski wielkie dzieła Szekspira.

Zbigniew Tlałka wraz z Janiną Kowalczyk przedstawili wspólnie zebranym gościom wybrane sztuki miłosne z utworów Szekspira, takich jak: Jak wam się podoba, Romeo i Julia oraz Hamlet. W drugiej części spotkania Zbigniew Tlałka zaprezentował autorską twórczość w postaci fraszek i orawskiej gawędy.

Finałem wieczoru było wręczenie butelki wina dla autora najlepszej, napisanej podczas wieczoru fraszkę, nawiązującej do miłości szekspirowskiej. W tej edycji konkursu „fraszka za flaszkę” zwyciężył utwór napisany gwarą orawską pt. W pewnym sensie o miłości, która brzmi następująco:
Zył Romeo, Zyła Julia
Umar Un, Umarła i Una.

Nie zabrakło także muzyki. Tegoroczny wieczorek walentynkowy rozbrzmiał przy walcach Strauss'a wykonanych na akordeonie przez Mirosława Smolenia.

er/ zdj. Łukasz Sowiński


Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl