Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 17 lipca 2018 20:26

Teatr Witkacego rozpoczyna sezon

Już w najbliższą środę – 18 lipca Teatr Witkacego w Zakopanem rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Zakopiański Teatr jak co roku jako jeden z nielicznych teatrów w Polsce prezentuje swoje spektakle w wakacje.
W letnim repertuarze nie zabraknie programowych spektakli takich jak „Metafizyka dwugłowego cielęcia” wg Witkacego czy „Operetka” Witolda Gombrowicza.Widzowie odwiedzający latem Zakopane będą mogli zobaczyć również kultowe już „Człapówki – Zakopane” wg powieści Andrzeja Struga czy „Na przełęczy” Stanisława Witkiewicza i Walerego Eljasza.

Na początku sierpnia w ramach Sceny Propozycji Aktorskich odbędzie się premiera spektaklu „Beckett. Cięcie czasu” w reżyserii aktora Teatru Witkacego – Jacka Zięby-Jasińskiego.

W wakacyjnym repertuarze nie zabraknie również propozycji dla wielbicieli muzyk – w ramach cyklu Nocne Granie u Witkacego wystąpią Bielas i Marynarze Łodzi oraz Przemysław Sokół z Zaspołem TRANSFUSION. Na najmłodszych widzów czeka gościnny spektakl familijny pt. „Bajka o szczęściu” w wykonaniu TeatRyle z Poznania.

Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Teatru: www.witkacy.pl

opr.s/ zdj. Gaja Gajewska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl