Rozmaitości
Niedziela, 22 marca 2015 12:40

Teatr Chrząszcz w Trzcinie powitał wiosnę (video)

RABKA-ZDRÓJ. W Parku Zdrojowym teatr Chrząszcz w Trzcinie powitał w sobotę wiosnę i świętował Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek.
Uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Cezarego Skrockiego przeszli w pochodzie przez Park Zdrojowy. Nieśli wielką kukłę – Marzannę, symbolizującą zarówno odchodzącą zimę, jak i teatr lalek.

Było głośno i kolorowo, przy akompaniamencie instrumentów dzieci wykrzykiwały: "Niech żyje wiosna! Niech żyje teatr lalek!" Oraz łamały sobie języki na językowych łamańcach. Głównodowodzący pochodu zatrzymywał się w wybranych punktach i wygłaszał manifest – pochwałę materii nieożywionej, czyli lalek, zabawek, przedmiotów, które „za nas mówiły, płakały, biły się i umierały”.

Do pochodu spontanicznie dołączali się przechodnie, niektórzy specjalnie przyszli poświętować z teatrem, niektórych przyciągnął ekscentryczny wygląd przebierańców. Na koniec wszyscy zgodnie (prawie) uznali, że Marzannę ocalą od spalenia czy topienia w przekonaniu, że niezależnie od zabobonów, wiosna i tak nadejdzie. Padła też wstępna deklaracja powtórzenia pochodu za rok, tym bardziej, że kukła i tak już jest.oprac. r/ materiały prasowe, zdj. Piotr Kuczaj

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl