Rozmaitości
Wtorek, 19 lutego 2019 21:15

Teatr Bagatela przygotował kontynuację „Za rok o tej samej porze”

Teatr Bagatela w Krakowie przygotował spektakl „Po latach o tej samej porze” Bernarda Slade'a, który jest fabularną kontynuacją przedstawienia „Za rok o tej samej porze” z 2016 r. Premiera odbędzie się 22 lutego na Scenie na Sarego 7.
„Po latach o tej samej porze” wyreżyserował Henryk Jacek Schoen, dyrektor Bagateli, na podstawie tekstu kanadyjskiego dramaturga i scenarzysty Bernarda Slade’a. Na scenie kameralnej na Sarego publiczność zobaczy dwóch aktorów Magdalenę Walach i Wojciecha Leonowicza.

Akcja komedii rozgrywa się w USA. Bohaterowie – Doris i George – spotykają się przez pięć lat, raz w roku, w hotelowym pokoju.

Bohaterowie w „Po latach o tej samej porze” są bardziej dojrzali, ale i – jak powiedział reżyser – figlarni, niż w spektaklu „Za rok o tej samej porze”.

Tragikomedię „Za rok o tej samej porze” Bagatela po raz pierwszy wystawiła w lutym 2016 r. W inscenizacji według tekstu Bernarda Slade'a wystąpili ci sami aktorzy, których publiczność zobaczy w „Po latach o tej samej porze”.

Sztuka Slade'a pochodzi z 1975 r., a rozgłos zyskała dzięki adaptacji filmowej z 1978 r. Film „Za rok o tej samej porze” wyreżyserował Robert Mulligan. Adaptacja była czterokrotnie nominowana do Oscara, w tym za scenariusz autorstwa Slade'a, a gra Ellen Burstyn (jako Doris) została nagrodzona Złotym Globem.

„Za rok o tej samej porze” doczekała się przekładów na ponad 40 języków. Sztuka odniosła sukces już po swojej premierze w 1975 r.
To historia nietypowej pary, która spotyka się raz w roku, zdradzając swoich współmałżonków. Ich uczucie, pomimo upływu lat, nie słabnie. „Tak naprawdę nie jest to historia o zdradzie. Zależy mi, aby to była przypowieść o naturze mężczyzny i kobiety"
Spektakl ma być „hymnem na cześć kobiecości i męskości, ale i opowieścią o ludzkim losie”.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Bagatela

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl