Golemo
Rozmaitości
Piątek, 14 września 2018 08:03

Teatr Bagatela inauguruje 99 sezon teatralny premierą Kotki na gorącym blaszanym dachu.

Teatr Bagatela zaprosił na spotkanie dla mediów połączone z pokazem fragmentów próby przed premierą:„Kotki na gorącym blaszanym dachu” T. Williamsa w reżyserii Dariusza Starczewskiego.
Ta sztuka Tennessee Williamsa w przekładzie Jacka Poniedziałka uchodzi za jeden z najważniejszych dramatów XX wieku, opowiada o spotkaniu na urodzinach głowy plantatorskiej rodziny, Dużego Taty (w tej roli Paweł Sanakiewicz). Pojawia się nie tylko jego żona (Katarzyna Litwin), ale także dwóch jego synów: Gooper (Marcin Kobierski) z żoną Mae (Kamila Klimczak) i dziećmi oraz Brick (Kosma Szyman) i Margaret (Magdalena Walach). Przyjęcie, toczące się w cieniu choroby seniora rodu i wizji przejęcia spadku ujawni rodzinne tajemnice.

W roli Margaret – Magdalena Walach.
W pozostałych rolach: Katarzyna Litwin (Duża Mama), Kamila Klimczak (Mae), Karolina Kotarba (Dixie), Kosma Szyman (Brick), Paweł Sanakiewicz (Duży Tata), Jack Straw (Wojciech Lenowicz), Tomasz Lipiński (Peter Ochello), Piotr Urbaniak ( Ksiądz Tooker), Marcin Kobierski (Gooper), Jakub Bohosiewicz (doktor Baugh).
scenografia: Urszula Czernicka,
muzyka: Mateusz Kobiałka,
ruch sceniczny: Małgorzata Haduch,
reżyseria świateł: Marek Oleniacz


Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl