Rozmaitości
Czwartek, 4 lipca 2013 00:12

Tatrzańskie Wici - okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza

ZAKOPANE.Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury jako koordynator XII Tatrzańskich Wici - cyklu plenerowych wydarzeń kulturalnych na terenie Gmin Powiatu Tatrzańskiego, odbywających się w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień 2013, serdecznie zaprasza na wszystkie wydarzenia.
Celem Tatrzańskich Wici jest promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych, produktów regionalnych, kultywowanie tradycji, a przede wszystkim dostarczenie licznie przybywającym turystom i mieszkańcom znakomitej zabawy i dobrej muzyki rozrywkowej na żywo. Element wspólny, to rozpalenie na rozpoczęcie każdej z imprez watry, mającej upamiętniać wizytę w 2002 roku Jana Pawła II pod Tatrami, kiedy górale uczcili naszego Wielkiego Rodaka paląc ku Jego czci ogniska (watry) na całym Podhalu. Każde wydarzenie odbywa się w innym miejscu i ma własny, niepowtarzalny charakter oraz wątek przewodni.

Program Wici jest bogaty i urozmaicony. Atrakcyjna formuła tego wydarzenia przyciąga co roku setki widzów. Tatrzańskie Wici już na stałe wpisały się w kalendarz imprez, są nieodzownym elementem kultury Powiatu Tatrzańskiego.

Imprezy towarzyszące:
• „IV Europejskie Targi Produktów Regionalnych” – termin 10 -15 sierpnia 2013, Dolna Rówień Krupowa, Zakopane www.produkty-regionaln.eu
• „XXXIX Poroniańskie Lato”- termin 20 – 22 lipca 2013, Poronin www.poronin.pl
• FESTIWAL FOLKLORU POLSKIEGO 47. „SABAŁOWE BAJANIA”
KONKURS GAWĘDZIARZY, INSTRUMENTALISTÓW, ŚPIEWAKÓW, DRUŻBÓW
I STAROSTÓW WESELNYCH - BUKOWINA TATRZAŃSKA www.domludowy.pl

mat. prasowy, opr. s/
Stramuś
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl