Rozmaitości
Poniedziałek, 29 stycznia 2018 13:10

Szymon Nehring w Filharmonii Krakowskiej

Szymon Nehring jest jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce. Wczoraj wystąpił w Krakowie wystąpił w Filharmonii Krakowskiej.
O Szymonie Nehringu zaczęło być głośno w kraju (i nie tylko…), gdy w 2015 roku jako jedyny z Polaków awansował do finału XVII Konkursu Chopinowskiego. Wtedy obyło się bez nagród, jednak rozgłos nie zaszkodził.

Prawdziwa bomba przyszła w maju ubiegłego roku: Nehring zwycięzcą prestiżowego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. Oprócz złotego medalu spadł na niego deszcz nagród specjalnych – za najlepszą interpretację utworu Chopina, dla najlepszego uczestnika poniżej 22. roku życia, nagroda Młodego Jury i publiczności.

A potem? Studia na Yale University u Borisa Bermana, pierwszy występ przed nowojorską publicznością w Carnegie Hall, debiut w londyńskiej Wigmore Hall, trasy koncertowe po Chinach i Japonii. Młodego pianistę, który jest na najlepszej drodze do międzynarodowej sławy, usłyszeliśmy 28 stycznia w Filharmonii Krakowskiej, gdzie wykonał kompozycje Beethovena, Chopina, Szymanowskiego i Strawińskiego.

Repertuar koncertu:
Joseph Haydn – Sonata As-dur, Hob. XVI:31
Johannes Brahms – Sonata nr 1 C-dur op. 1
Karol Szymanowski – Mazurki op. 50 nr 1-4
Karol Szymanowski – Wariacje b-moll op. 3
Igor Strawiński – Trois mouvements de Pétrouchka

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Filharmonii Krakowskiej
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl