Rozmaitości
Środa, 6 czerwca 2012 17:31

Szukaj człowiek...pokaż człowiek"... Szkolenie psów ratowników Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR (zdjęcia)

"Szukaj człowiek!'", "Pokaż człowiek" - takie okrzyki rozbrzmiewały przez kilka ostatnich na Hali Łabowskiej. Na terenie Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się kolejne centralne szkolenie zespołów ratowniczych Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.
Na szkolenie przyjechało 11 przewodników ze swoimi psami oraz weterynarz dbający o zdrowie psów i i służący radą w zakresie żywienia oraz pierwszej pomocy u zwierząt.

Mimo deszczowej pogody po porannym rozruchu, wizycie Naczelnika Grupy i jego zastępcy grupy regionalnej szkolenie nabiera tempa. Grupa młodych psów wraz z instruktorem rozpoczyna stawianie pierwszych kroków w poszukiwaniach, a starsza grupa doskonali techniki poszukiwań ludzi zaginionych w terenie otwartym. Kolejne dni mijały bez deszczu a różnorodność terenu jak i roślinność tworzyły doskonałe warunki do pracy. Wieczorami psy odpoczywały w pokojach, a przewodnicy spotykali się w schroniskowej świetlicy gdzie omawiane były bieżące sprawy podkomisji .

Zakończeniem szkolenia był egzamin. Trzy młode psy zostały zakwalifikowane do dalszego szkolenia, jeden zdobywa klasę A i jeden B natomiast reszta czworonożnych ratowników potwierdza swoje umiejętności i zdobyte klasy.

W szkoleniu wzięli udział ratownicy z grup Krynickiej, Beskidzkiej, Jurajskiej, Wałbrzysko-Kłodzkiej, oraz Karkonoskiej.

- Podziękowania składamy na ręce Naczelnika Michała Słabonia za pomoc okazaną przy organizacji szkolenia oraz pozorantom uczestniczącym w szkoleniu. Hala Łabowska to kolejne schronisko, które przewodnicy będą miło wspominać dzięki atmosferze oraz kuchni jaką stworzył gospodarz obiektu Adam Sylka wraz ze swoim zespołem za co gorąco dziękujemy - dodaje Piotr Nowak z Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.

opr. s/

źródło: Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR

WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl