Rozmaitości
Poniedziałek, 26 listopada 2012 19:21

Sztuka: "Down_us" - "bo w każdej "niespodziance" losu zawiera się ostateczna prawda o nas (zdjęcia)

ZAKOPANE. W sali widowiskowej Centrum Edukacji zaprezentowany został spektakl Down_Us. W sztuce o radzeniu sobie z przeciwnościami losu wystąpili: Magdalena Walach, Marcin Sianko, Anna Graczyk, Zuzanna Grabowska i Sławomir Rokita.
- "Downus" to synonim sytuacji, która spada na nas jak grom z jasnego nieba i… poraża, a w następstwie zabija lub umacnia. Moim downusem było niepełnosprawne dziecko, Twoim może być zupełnie inna nieprzewidziana sytuacja jak choroba, zdrada, śmierć bliskiej osoby - tłumaczyła Magdalena Chaszczyńska, prezes Stowarzyszenia GRAAL, producent spektaklu. i Dodaje: - W każdej "niespodziance" losu zawiera się ostateczna prawda o nas: naszym sumieniu, wrażliwości, odporności i człowieczeństwie. W chwili gdy trzeba zakopać stare marzenia warto zastanowić się nad nowym pakietem.

"Down_us" to artystyczny projekt Stowarzyszenia GRAAL na rzecz rozwoju osobowości dzieci i młodzieży z zespołem Downa, którego premiera miała miejsce w kwietniu tego roku w Krakowie. To cykl spektakli teatralnych i warsztatów edukacyjnych, do realizacji których zostali zaproszeni najznamienitsi krakowscy aktorzy teatralni.

Projekt Down_us obejmuje nie tylko spektakle ale także warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które prowadzi reżyser spektaklu Dariusz Starczewski (współtwórca Grupy Rafała Kmity, współpracujący z Teatrem Bagatela, Teatrem Nowym w Krakowie, Teatrem Stu w Krakowie).

Przedsięwzięcie artystyczne jest współfinansowane z środków Ministerstwa Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego i stanowi część szeroko zakrojonej kampanii społecznej.

Kolejne spektakle można obejrzeć m. in. w Krakowie - 28.11.12, i w Katowicach - 02.12.12

opr.s/ zdj. Regina Watycha
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl