Kopalnia
Rozmaitości
Poniedziałek, 3 października 2016 16:22

Szpital im. Jana Pawła II liderem informatyki XX-lecia

Za stworzenie cyfrowego szpitala, szczególnie za wdrażanie rozwiązań wspomagających diagnostykę i analizę danych medycznych, a także za rozwój telemedycyny Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II otrzymał tytuł Lidera Informatyki XX-lecia przyznany przez miesięcznik Computerworld. Dodatkowo placówka znalazła się w ścisłym finale konkursu „Lider Informatyki 2016”.
Szpital im. Jana Pawła II - instytucja Województwa Małopolskiego – został wyróżniony w konkursie Lider Informatyki, w kategorii ochrona zdrowia. Doceniono go jako lidera minionego dwudziestolecia, uznając przy tym za inicjatora współpracy z innymi szpitalami i jednostkami naukowymi. Jednocześnie placówka znalazła się w finale tegorocznej edycji plebiscytu. W tym przypadku uznanie jury zyskały wdrażane od trzech lat projekty: poprawiające możliwości diagnostyczne chorób serca i naczyń, umożliwiające telekonsultacje kardiologiczne w Małopolsce oraz telekonsultacje rzadkich chorób kardiologicznych w ramach Europejskiej Sieci Współpracy.

W plebiscycie, który od 20 lat jest organizowany przez miesięcznik Computerworld są wyróżniane instytucje i firmy, które wprowadzają w swoich placówkach innowacje informatyczne i w nowinkach cyfrowych widzą szansę na skuteczniejszą obsługę swoich klientów.

Warto przypomnieć, że w dwudziestoletniej historii konkursu Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego kilkukrotnie gościł w jego finale. Doceniono realizację m.in. projektów: Regionalnego Systemu Biuletynów Informacji Publicznej w Małopolsce, Cyfrową Małopolskę oraz Wirtualne Muzea Małopolski.
Galeria zdjęć

źródło: biuru prasowe UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl