Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 9 lutego 2015 12:01

Szczawnickie Artystyczne Warsztaty Rodzinne (zdjęcia)

Dworek Gościnny w Szczawnicy zapoczątkował w minioną niedzielę nowy cykl spotkań zatytułowany "Artystyczne Warsztaty Rodzinne", w trakcie których odbywać się będą rodzinne spotkania z ludźmi tworzącymi różne formy artystycznego wyrazu. Pierwszym gościem była szczawnicka artystka Anna Madeja, tworzącą wspaniałe obrazy na szkle malowane.
Choć było to pierwsze spotkanie z tego cyklu i organizatorzy mieli obawy, czy uczestniczyć w nich będzie wystarczające grono uczestników, to realia przeszły wszelkie oczekiwania.

Na artystyczne warsztaty przyszło tyle rodzin, że organizatorzy musieli dostawiać stoły, a także uczestnicy warsztatów musieli czekać w kolejce, bo w pewnym momencie wszystkie stoły były zajęte przez malujące rodziny.

W nowy cykl interesujących spotkań wprowadziła Agnieszka Pietruszka, dyrektor Dworku Gościnnego, a następnie głos zabrała Anna Madeja, opisując pokrótce swoją artystyczną drogę i dokonania, żeby przejść do konkretów związanych z techniką malowania na szkle, która wcale łatwą nie jest.

Na warsztaty przyszły całe rodziny z dziećmi i zarówno rodzice, jaki ich dzieci czynnie brały w nich udział, czego efektem były wspaniałe małe obrazki na szkle malowane na wyrysach, wcześniej przygotowanych przez Annę Madeję szkiców.

- Jestem bardzo zadowolona z zaproszenia mnie do prowadzenia warsztatów. Choć prowadziłam je wielokrotnie, ale głównie z samymi dziećmi, to radością dla mnie było tym bardziej, że w warsztatach i praktycznym malowaniu obrazków brali udział i dzieci i ich rodzice. To było naprawdę wspaniałe dla mnie przeżycie – powiedziała po zakończonych warsztatach Anna Madeja.

W przygotowaniach cyklu pomagali założyciele otwartej w ubiegłym roku szczawnickiej Galerii Krzywa Jabłonka, której właścicielka Joanna Dziubińska, artystka - w niedługim czasie zaproszona zostanie do prowadzenia warsztatów decoupage.

Tekst Henryk Janusz Olkiewicz, zdj. Jarosław Krajewski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl