Rozmaitości
Poniedziałek, 9 lutego 2015 12:01

Szczawnickie Artystyczne Warsztaty Rodzinne (zdjęcia)

Dworek Gościnny w Szczawnicy zapoczątkował w minioną niedzielę nowy cykl spotkań zatytułowany "Artystyczne Warsztaty Rodzinne", w trakcie których odbywać się będą rodzinne spotkania z ludźmi tworzącymi różne formy artystycznego wyrazu. Pierwszym gościem była szczawnicka artystka Anna Madeja, tworzącą wspaniałe obrazy na szkle malowane.
Choć było to pierwsze spotkanie z tego cyklu i organizatorzy mieli obawy, czy uczestniczyć w nich będzie wystarczające grono uczestników, to realia przeszły wszelkie oczekiwania.

Na artystyczne warsztaty przyszło tyle rodzin, że organizatorzy musieli dostawiać stoły, a także uczestnicy warsztatów musieli czekać w kolejce, bo w pewnym momencie wszystkie stoły były zajęte przez malujące rodziny.

W nowy cykl interesujących spotkań wprowadziła Agnieszka Pietruszka, dyrektor Dworku Gościnnego, a następnie głos zabrała Anna Madeja, opisując pokrótce swoją artystyczną drogę i dokonania, żeby przejść do konkretów związanych z techniką malowania na szkle, która wcale łatwą nie jest.

Na warsztaty przyszły całe rodziny z dziećmi i zarówno rodzice, jaki ich dzieci czynnie brały w nich udział, czego efektem były wspaniałe małe obrazki na szkle malowane na wyrysach, wcześniej przygotowanych przez Annę Madeję szkiców.

- Jestem bardzo zadowolona z zaproszenia mnie do prowadzenia warsztatów. Choć prowadziłam je wielokrotnie, ale głównie z samymi dziećmi, to radością dla mnie było tym bardziej, że w warsztatach i praktycznym malowaniu obrazków brali udział i dzieci i ich rodzice. To było naprawdę wspaniałe dla mnie przeżycie – powiedziała po zakończonych warsztatach Anna Madeja.

W przygotowaniach cyklu pomagali założyciele otwartej w ubiegłym roku szczawnickiej Galerii Krzywa Jabłonka, której właścicielka Joanna Dziubińska, artystka - w niedługim czasie zaproszona zostanie do prowadzenia warsztatów decoupage.

Tekst Henryk Janusz Olkiewicz, zdj. Jarosław Krajewski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl