Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 19 lipca 2018 20:20

Szczawnicka Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka” zaprasza na wystawę prac Danuty Franczak

Danuta Franczak - Utalentowana malarka-amatorka urodziła się i mieszka w Mszanie Dolnej. Jak mówi o sobie malarstwo jest jej największą pasją życia. Od dziecka spędzała każdą wolną chwilę rysując lub malując,często pod okiem cioci i wujka Madejów. Pewnego dnia zakochała się w akwareli i tak już pozostało.
Artystka brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2010 r. jej akwarela zajęła drugie miejsce w kategorii malarstwo na Przeglądzie Prac Twórców TPSP w Nowym Sączu.

Choć zdarza się jej pracować suchą pastelą, tuszem, akrylem to jednak akwarela za swoją delikatność, lekkość, nieprzewidywalność efektów, zajmuje u niej pierwsze miejsce. Od 12 lat maluje tą trudną techniką, stara się doskonalić swój warsztat. Inspiracją są dla niej górski pejzaż,otaczająca ją przyroda gorczańskich pól i łąk, drewniane kościółki, przydrożne kapliczki i stare wiejskie chaty których już tak niewiele. W szczawnickiej galerii zaprezentuje też akwarelowe portrety kobiet, dzieci, lekko odrealnione twarze lalek,weneckie maski i inne postacie. W Galerii Krzywa Jabłonka ma na stałe swoją ekspozycję obrazów: akwarele,ikony i anioły na deskach.

Wystawę można będzie oglądać od 21 lipca do 24 sierpnia w Szczawnicy przy ul. Pienińskiej 4.

źródło: organizatorzy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl