Rozmaitości
Poniedziałek, 17 czerwca 2013 10:50

Szczawnica według Kreta

Jarosław Kret- popularny prezenter telewizyjny, odwiedził Szczawnicę. Okazję do zaprezentowania się w programie „Polska według Kreta” miało zarówno miasto Szczawnica, jak i Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec, Polskie Koleje Linowe i ich kompleks rekreacyjny usytuowany na zboczu Palenicy, Arena Narciarska w Jaworkach, hotel Solar Spa oraz Sanatorium Budowlani Spa.
„Polska według Kreta” nie jest zwykłym programem krajoznawczym. Ma także charakter rozrywkowy. Jarosław Kret z właściwym sobie dowcipem i błyskotliwością prezentuje miejsca, którymi widz się zachwyci, a potem z pewnością odwiedzi je jako turysta. Pieninami pan Jarosław był autentycznie zachwycony. Z chęcią wypróbowywał na sobie tutejszą ofertę turystyczną: płynął tratwą jako flisak, na szczycie Palenicy zjeżdżał rynną grawitacyjną a w Jaworkach - monsterrollerem. W bacówce nad Homolami cyrpokiem pełnym żentycy wzniósł toast za zdrowie tutejszego bacy. Z uznaniem przyglądał się pokazowi mody organizowanemu w Parku Dolnym przez Martę Polaczyk.

Odwiedził też obie miejscowe cerkwie - w Szlachtowej i w Jaworkach, znalazł czas na chwilę rozmowy z księdzem Józefem Włodarczykiem. Materiał ze spotkania został wykorzystany w programie. Z kolei na temat oferty kulturalnej Szczawnicy rozmawiał z dyrektorem MOK Piotrem Gąsienicą.

Uczniom z Gimnazjum nr 2 w Kobyłce k/W-wy, spotkanym na Palenicy, obiecał pozdrowienia na antenie i słowa dotrzymał. Rozmowę z nimi nagrano i odtworzono w telewizji.

- Jak się okazuje, w Szczawnicy atrakcji jest moc. Do wymienionych wcześniej doszły jeszcze wieczorny koncert organizowany na scenie przy dolnej stacji PKL i pieczenie barana przy góralskiej muzyce - dodaje Agnieszka Stopka z UM Szczawnica.

Odcinek programu „Polska według Kreta” nagrany w Szczawnicy emitowała TVP Info w niedzielę 16 czerwca o 9.00. Zdjęcia do kolejnego odcinka o Pieninach – już za niecały miesiąc.

Urząd Miasta Gminy Szczawnica, opr.s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl