Rozmaitości
Sobota, 21 lutego 2015 12:34

Szczawnica: rozpoczęto prace nad ścieżką rowerową do Jaworek

Szczawnicki Urząd Miasta i Gminy szuka firmy, której zleci opracowanie dokumentacji projektowej ścieżki pieszo-rowerowej od dolnej stacji PKL w kierunku Jaworek.
Planowana ścieżka pieszo – rowerowa ma stanowić przedłużenie istniejącej już ścieżki wzdłuż potoku Grajcarek i umożliwić komunikację między Szczawnicą a Jaworkami przez Szlachtową.

Wykonawca opracowania ma zaproponować w pierwszym etapie koncepcję przebiegu do akceptacji przez burmistrza miasta, a po pozytywnej weryfikacji przystąpić do projektu technicznego. W ramach inwestycji planuje się również uwzględnienie elementów oświetlenia ulicznego, wysepek, elementów małej architektury – ławki, kosze a także koniecznego odwodnienia.

Wykonanie pierwszego etapu, czyli koncepcji do akceptacji, zostało przewidziane jeszcze w 2015 roku, natomiast komplet dokumentacji technicznej powinien być w dyspozycji szczawnickiego samorządu w roku 2016.

- W nowej perspektywie finansowej będzie kilka możliwości pozyskania środków finansowych na tego typu projekt, ale trzeba być do tego przygotowanym – uważa burmistrz Grzegorz Niezgoda.

oprac. r/

źródło: UMiG Szczawnica

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl