Rozmaitości
Czwartek, 29 grudnia 2011 11:27

Szczawnica pięknie oświetlona (zdjęcia)

SZCZAWNICA.- Miejska iluminacja świąteczna w połączeniu z oświetleniem prywatnych domów, zakładów pracy i instytucji stwarza niepowtarzalny klimat - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda. Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną organizowany jest w Szczawnicy od lat.
Mieszkańcy pienińskiego kurortu oraz licznie odwiedzający go kuracjusze i turyści, od początku grudnia mogą podziwiać świąteczną iluminację miasta, która w tym roku prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Nowym elementem świetlnej oprawy jest okazała fontanna z płynącymi strumieniami światła zlokalizowana na placu przy domu towarowym "Halka", nawiązująca swoim wyglądem do fontanny zamieszczonej w herbie Szczawnicy symbolizującej zdrój.

Znaczna część świątecznej iluminacji wykonana została z zastosowaniem technologii energooszczędnych diod LED, które zużywają mniej prądu, niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska.

- Co roku poszerzamy zakres wykonywanego miejskiego oświetlenia świątecznego, wzbogacamy jego formę, modernizujemy o nowinki techniczne i aranżujemy w nowych zestawieniach. Od kilku lat środki finansowe, które przeznaczamy na zakup nowych elementów dekoracyjnych oraz na modernizację dotychczasowego oświetlenia, pozyskujemy od sponsorów - dodaje burmistrz Niezgoda.

opr. s/

źródło: UM Szczawnica

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl