Rozmaitości
Niedziela, 11 września 2016 10:53

Świętowanie w Chochołowie (zdjęcia)

Tegoroczne dożynki w Chochołowie połączone były z Gminnym Przeglądem Zespołów Regionalnych "Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom".
Mieszkańcy Chochołowa, Koniówki i części Dzianisza należących do parafii św. Jacka w Chochołowie uroczyście dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory podczas parafialnych dożynek.

- Wiemy ile potrzeba trudu, aby ziarno wydało prawdziwe owoce. Wiemy doskonale, że ta nasza ziemia podhalańska jest skalista, że klimat nie sprzyja uprawom, jak w innych częściach Polski, gdzie rośnie zboże wspaniałe, pszenica, żyto. Tutaj co najwyżej owies, no i to co możemy zbierać - trawa zielona. Ona jest pokarmem dla zwierząt, które również dają ten owoc. Dlatego dzisiaj trzeba dziękować Panu Bogu za to wszystko co otrzymaliśmy z jego hojnej opatrzności. Ze wszystkim można się obejść, ale bez chleba nigdy – mówił proboszcz parafii, ks. Stanisław Syc.

Po nabożeństwie na placu obok remizy OSP odbyły się dalsze uroczystości, które rozpoczęło poświęcenie nowo postawionej sceny plenerowej, na której od razu odbyły się występy w ramach „Śpiywania i Grania Pod Chochołowiańskom Strzechom” - przeglądu zespołów regionalnych działających na terenie Gminy Czarny Dunajec.

Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się zespoły „Turnie” ze Starego Bystrego, „Mali Miętusianie” z Miętustwa, „Góralczyk” ze słowackiej Suchej Hory, „Krzesany” z Cichego Górnego, „Żeleźnica” z Pieniążkowic, „Mali Odrowązianie” z Odrowąża, „Tatry” z Ratułowa, „Mali Piekielnicanie” z Piekielnika i „Siumni” z Chochołowa.

Festyn zakończyła zabawa taneczna przy muzyce DJ-a Marka.

Dożynki w Chochołowie zorganizowane zostały przez Wójta Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Parafię w Chochołowie, Radę Sołecką w Chochołowie, Związek Podhalan Oddział Chochołów i OSP Chochołów.

UG Czarny Dunajec, s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl