Rozmaitości
Środa, 24 października 2018 15:00

Święto patrona w Szlachtowej

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Szkoły, które w piątek 19 października odbyły się w Szlachtowej (pow. nowotarski)
Cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście udali się do kościoła parafialnego na nabożeństwo celebrowane przez ks. Proboszcza Tadeusza Wojciechowskiego.

Następnie w pochodzie wszyscy udali się pod budynek Szkoły, gdzie pod pomnikiem patrona Jana Pawła II zostały złożone okolicznościowe wiązanki kwiatów.


Ostatnim akordem była akademia w sali remizy OSP. Na wstępie oficjalnej części obchodów Dyrektor Szkoły Beata Kowalska w imieniu całej społeczności szkolnej przywitała serdecznie przybyłych gości. Uroczystą część obchodów uświetnił występ artystyczny uczniów, została przedstawiona inscenizacja dotycząca życia patrona szkoły . Śpiew, kolory i dziecięca radość to elementy, które dominowały podczas tegorocznego święta . Widzowie docenili talent sceniczny i ogromne zaangażowanie dzieci w przygotowanie akademii, nagradzając występ gromkimi brawami.

Po części artystycznej odbył się akt pasowania pierwszoklasistów dokonany przez dyrektora placówki Panią Beatę Kowalską.


mat. prasowe UM Szczawnica
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl