Rozmaitości
Czwartek, 26 lipca 2018 21:00

Święto Borówki w Zubrzycy Górnej

Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej zaprasza na największą u siebie plenerową imprezę roku. W programie atrakcje dla dużych i małych: od pokazów zajęć pasterskich i parady motocyklowej do inscenizacji teatralnych i koncertów.
Święto na cześć małego, czarnego owocu nieprzypadkowo odbywa się na terenie Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego. W okresie letnim pobliskie, podbabiogórskie lasy pełne są borówek. Mieszkańcy okolic wyruszają na ich zbiór wczesnym rankiem, traktując owoc jako prawdziwy, domowy przysmak.

Podczas Święta Borówki będzie można rozsmakować się nie tylko w jagodowych specjałach. Impreza orawskiego skansenu jest również okazją do prezentacji innych aspektów ludowej obyczajowości i kultury. Na jeden dzień zubrzyckie Muzeum przeistacza się w tętniącą życiem przestrzeń, rozbrzmiewającą tańcem i śpiewem, pełną artystycznych wydarzeń i regionalnych specjałów.

Największa na terenie zubrzyckiego muzeum impreza plenerowa w tym odbędzie się już po raz 16. Hasło tegorocznej edycji to "Na orawskim szałasie".

W programie pokazy zajęć pasterskich, prezentacje grup odtwórstwa historycznego, parada motocyklowa, spektakle (m.in. Teatru Otwartego T.o), wernisaże wystaw, koncerty (Arva, Ex Nihilo) i konkurs wiedzy o skansenie. W trakcie imprezy nastąpi także uroczysta inauguracja X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej. To odbywający się również latem cykl koncertów, łączący muzykę klasyczną z dziedzictwem kulturowym i bogactwem naturalnym regionu Orawy.

Na wszystkie wydarzenia Święta Borówki na terenie orawskiego skansenu wstęp wolny! Zwiedzanie starszej części muzeum z przewodnikiem jest możliwe w godzinach 9.00 – 15.30 (bilety wstępu: 20 zł – normalny i 12 zł – ulgowy).

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl