Rozmaitości
Środa, 30 października 2019 12:30

Świetny występ Zespołu Mob rozpoczął jesienny cykl koncertów w limanowskim muzeum

W piątkowy wieczór 11 października limanowskie muzeum wypełniła muzyka, która przyciągnęła liczną grupę wielbicieli dobrego brzmienia.
Zespół Mob w składzie Kuba Tokarczyk, Jakub Kozub, Wojtek Klimczak oraz Adam Leśniak, dał wyśmienity koncert, który był interesującą mieszankę alternatywnego popu, bluesa, jazzu i rocka. Atmosferę najbardziej budowała pasja muzyków, którzy z niezwykłą swobodą i naturalnością grali dla publiczności swoje autorskie kawałki oraz utwory Stanisława Sojki. A skoro był to pierwszy Jam na MARSIE, to jak przystało na prawdziwe jam session nie zabrakło zaskakujących improwizacji, które swoją spontanicznością zachęcały widownie do wspólnego śpiewania wraz z zespołem. Dwór Marsów zabrzmiał utworami zespołu: „Swanee” czy „Like Stardust” wywołującymi oklaski oraz klasykami z repertuaru Sojki, m.in. „Tolerancja” czy „Muchi” w zaskakujących aranżacjach muzycznych.

Widownia będąca pod wrażeniem występu Zespół Mob oraz klimatu jaki towarzyszył graniu w zabytkowych dworskich wnętrzach, nagrodziła młodych muzyków oklaskami. A gdy artyści, chcieli już zniknąć ze sceny, publiczność poprosiła kolejnymi oklaskami o bis. Dzięki czemu mieliśmy szanse jeszcze usłyszeć fragmenty utworów, które zespół przygotowuje do przyszłych nagrań. Chyba nikt z opuszczających muzeum późnym piątkowym wieczorem nie żałował 10 zł wydanych na bilet.

Dla tych, którzy przegapili piątkowe wydarzenie pozostaje zobaczyć fragment nagrania zamieszczony na profilu muzeum na facebooku i wybrać się do muzeum na kolejny koncert zaplanowany na początek listopada.Można stwierdzić, że formuła cyklu muzycznych spotkań pod tytułem Jam Na MARSIE sprawdziła się od pierwszego koncertu. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich lubiących dobrą muzykę na kolejny koncert 2 listopada. Tym razem wystąpi Sebastian Atrament w rockowo-bluesowym „zaduszkowym” repertuarze. Muzyk z Nowego Sącza w swoim solowym koncercie akustycznym zaprezentuje nam plejadę utworów ikon polskiego rocka, w tym Dżemu, Maanamu, Republiki czy Obywatela G.C.

Liczba miejsc na koncercie jest ograniczona, dlatego bilety w cenie 10 zł (w cenie znajduje się catering), będę dostępne w systemie przedsprzedaży od 22.10. – 02.11., jak również bezpośrednio przed i w trakcie koncertu, do zakupienia w siedzibie muzeum przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.

Więcej informacji na temat zbliżającego się koncertu pojawią się na naszym profilu i stronie internetowej już wkrótce. Już teraz serdecznie zapraszamy.


mat. prasowe Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl