Rozmaitości
Piątek, 26 grudnia 2014 17:21

Świąteczny Kiermasz Pieniński

Z inicjatywy Thermaleo Sp. z o.o., Fundacji Andrzeja Mańkowskiego, Uzdrowiska Szczawnica S.A. oraz Galerii Wód Mineralnych w dniach od 26 grudnia br. do 4 stycznia 2015 r. w Pijalni Wód na Pl. Dietla w Szczawnica, jak co roku zorganizowano Świąteczny Kiermasz Pieniński.
Odwiedzający mogą nabywać wyroby rękodzieła artystycznego, twórczości ludowej czy drobne upominki wykonywane przez lokalnych artystów pienińskich.

Kiermasz czynny jest w godzinach od 10.00 do 16.00, z wyjątkiem 31 grudnia, w którym to dniu kiermasz czynny będzie w godzinach od 10.00 do 13.0 i 1 stycznia 2015 r., kiedy kiermasz czynny będzie od godz. 13.00 do 16.00.

W pierwszym dniu pani Ireny Aksamit wystawiała swoje prace wykonane w technice oleju, pasteli i akwareli. Było też stoisko z pracami wykonanymi z masy solnej oraz wyroby prezentowane przez szczawnicką Galerię Krzywa Jabłonka, skupiającą wokół siebie artystów nie tylko z regionu Pienin, ale także Mszany Dolnej.

Rozmawiając z odwiedzającymi w dniu dzisiejszym kiermasz turystami usłyszałem, że szkoda, że tak mało jest stoisk, a z kolei wystawcy twierdzili, że w ubiegłych latach wystawców było o wiele więcej.

Niemniej, warto ten kiermasz odwiedzić i nacieszyć swój wzrok ciekawymi pracami lokalnych artystów.

Fot. i tekst Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl