Rozmaitości
Wtorek, 4 grudnia 2018 11:30

Sukces młodych krakowian w St. Petersburgu

Wielki sukces krakowskich uczniów w St. Petersburgu. W międzynarodowym Konkursie „Maluję Petersburg” młodzi adepci sztuk plastycznych z naszego miasta zajęli I i II miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat oraz III miejsce w kategorii 8-10 lat.
Konkurs plastyczny „Maluję Petersburg”, do udziału w którym miasto Kraków zaprosił Gubernator St. Petersburga, odbywał się w dwóch etapach: lokalnym (krakowskim) i międzynarodowym.

Do czerwca 2018 r. uczniowie krakowskich szkół i domów kultury przesyłali do Kancelarii Prezydenta swoje prace plastyczne inspirowane miastem nad Newą. Krakowska Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się Główny Plastyk Miasta Agnieszka Łakoma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny Marzena Paszkot oraz Konsul Generalny Rosji w Krakowie Aleksandr Minin – wybrała 12 najlepszych prac, które zostały przesłane do St. Petersburga.

Prace młodych artystów z miast partnerskich Petersburga były prezentowane na międzynarodowej wystawie zorganizowanej z okazji Kongresu „St. Petersburg i Świat Słowiański”.

Otwarciu wystawy w St. Petersburgu w dniu 30 listopada 2018 r. towarzyszyło ogłoszenie wyników międzynarodowego etapu konkursu. Prace dzieci z różnych zakątków świata były oceniane przez profesjonalnych rosyjskich artystów akademików.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Jury Konkursu nagrodziło aż trzy prace plastyczne z Krakowa! I miejsce w kategorii 14-16 lat zajęła praca Liliany Trznadel, II miejscew tej samej kategorii – praca Aleksandry Bułat, zaś III miejsce w kategorii 8-10 lat – praca Nadii Łyczak. Serdeczne gratulacje dla młodych artystów!

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl