Rozmaitości
Sobota, 22 października 2016 21:29

Sukces Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (zdjęcia)

ZAKOPANE. Nowa ekspozycja w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego okazała się wielkim sukcesem. W ciągu niecałych czterech miesięcy od otwarcia obejrzało ją niemal 40 tys. osób.
Podczas konferencji „Dom Przyrody, Park Ludzi - przez edukację ekologiczną do zrównoważonego korzystania z ekosystemów Tatr” TPN podsumował pierwszą część przeprowadzonej inwestycji. Dzięki dofinansowaniu w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego udało się otworzyć multimedialną Salę Odkryć Dziecięcych, wyremontować salę kinową i wyposażyć ją w możliwość odtwarzania filmów w technologii 3D oraz stworzyć interaktywną mapę Tatr.

To jednak nie koniec inwestycji. Na przyszły rok planowana jest druga część inwestycji, która oprócz termomodernizacji budynku zakłada również dalsze poszerzenie nowoczesnej oferty dydaktycznej. W Centrum Edukacji powstać ma diorama poświęcona łąkom i lasom, sztuczna jaskinia oraz dwie sale z wirtualną rzeczywistością, w których każdy ze zwiedzających będzie mógł stać się jednym z tatrzańskich zwierząt.

Oferta edukacyjna Tatrzańskiego Parku Narodowego skierowana jest do wszystkich, ale największą grupę docelową stanowią uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Nie ma się co dziwić. Ekspozycja naszpikowana jest elektroniką - zwiedzający do dyspozycji mają ekrany, tablety, filmy i gry edukacyjne, w tym również gry ruchowe w systemie kinect. Wszystko po to, aby uczyć za pomocą aktywności i zaangażowania, które według badań przynoszą najlepsze efekty edukacyjne.

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN otwarte jest dla wszystkich chętnych. Ze względów organizacyjnych TPN prosi o elektroniczną rezerwację miejsc przez grupy zwiedzających. Ekspozycja przygotowana jest również dla obcokrajowców. W chwili obecnej multimedia przetłumaczone są na 5 języków.

Koszt pierwszej części inwestycji wyniósł 3 mln. złotych. Budżet kolejnego etapu zaplanowany jest na 11 mln. złotych.

oprac. pk/ zdjęcia Piotr Korczak

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl