Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 25 września 2016 13:13

Stygmatyczka i uzdrowicielka - Myrna Nazzour w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. W parafii pw. św. Jana Pawła II gościła Myrna Nazzour. Pochodząca z Syrii stygmatyczka uważana za jedną z najważniejszych żyjących mistyczek w Kościele katolickim.
Historia objawień Myrny Nazzour rozpoczęła się w 1982 roku, kiedy jako 18-latka modliła się z koleżankami przy łóżku chorej przyjaciółki. Nagle jej dłonie pokryły się olejem, a chora, co potwierdzają także świadkowie, ozdrowiała.

„Na moich dłoniach niespodziewanie pojawił się olej, który wydobywał się również z obrazka, który był u nas w domu. Po upływie jednego miesiąca Matka Boża ukazała się w górnym pokoju naszego domu – wspomina Myrna - Kiedy pierwszy raz ukazała się Matka Boża, to bardzo się bałam i uciekłam stamtąd, nie wiedziałam, co to jest. A mój tata powiedział, 'Myrna nie bój się, bo to jest Matka, a Matki nie można się bać, jeżeli Ona przychodzi, to przychodzi, żeby nas podnieść na duchu'. I po dwóch dniach jeszcze raz Maryja ukazała mi się, a ja powtarzałam słowo po słowie to wszystko, co usłyszałam od Maryi, nikt Jej nie słyszał, więc ja powtarzałam słowo po słowie, a ludzie, którzy mnie otaczali spisywali te objawienia”.

Myrna Nazzour przeżyła 33 ekstazy oraz na jej ciele pojawiły się i zanikły stygmaty. Matka Boża ukazała się jej 5 razy. Objawienia potwierdziła kościelna hierarchia, zarówno katolicka jak i prawosławna, natomiast badania naukowe stwierdziły ponadnaturalny charakter tych zjawisk.

Myrna od czasu otrzymania stygmatów jeździ po świecie głosząc swoje świadectwo.

Więcej informacji o stygmatyczce przekazuje o. Stanisław Tomoń na stronie nowotarskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Droga Święta”, przy parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu (www.drogaswieta.odnowa.org).

opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl