Rozmaitości
Wtorek, 27 września 2016 18:45

Strzelecki turniej szkolny (zdjęcia)

Na Strzelnicy Myśliwskiej "U Leśników" w Tyliczu rozegrano I Powiatowe Zawody Strzeleckie, adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież strzelała m.in. do rzutków i makiet dzika z odległości 50 metrów.
Nagrody najlepszym strzelcom wręczył członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba oraz powiatowi radni Józef Broński, Wiktor Durlak, Stanisław Sułkowski, Maria Szarota i Tadeusz Zaremba.

Pomysłodawcą zawodów był Stanisław Sułkowski, przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego.

- Rywalizacja była wspaniała, a młodzież wykazała się sportowym zachowaniem - mówi Stanisław Sułkowski. - Impreza się udała, zainteresowanie nią było duże, więc jestem przekonany, że będą kolejne edycje zawodów.

Wśród dziewcząt najcelniejszym okiem wykazała się Patrycja Flieger, reprezentująca Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie. Wśród chłopców najwięcej trafień zaliczył Piotr Pyrdoł z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Drużynowo, w kategorii dziewcząt, pierwsze miejsce przypadło w udziale zawodniczkom z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. Dwa kolejne miejsca wywalczyły reprezentantki Zespołu Szkół im. Orkana w Marcinkowicach i Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku.

W kategorii chłopców pierwsza nagroda powędrowała do uczniów tej łąckiej szkoły. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. Grottgera w Grybowie, a trzecie przypadło w udziale zawodnikom z Zespołu Szkół Zawodowych im. Staszica w Grybowie.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl