Rozmaitości
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 12:42

Strażacy w akcji - Gminne Zawody Pożarnicze w Krościenku

Wczoraj stadionem SKS Sokolica znajdującym się w Krościenku zawładnęli strażacy. Druhny i druhowie rywalizowali o puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem . Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z terenu gminy - OSP Hałuszowa, OSP Tylka, OSP Kąty, OSP Grywałd oraz OSP Krośnica.
Zawody rozpoczęła prezentacja wszystkich drużyn. Zebranych zawodników i kibiców przywitał wójt gminy Krościenko Jan Dyda. Następnie odbyło się losowanie numerów startowych.

Drużyny startowały w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej 7x50m oraz zespołowych ćwiczeniach bojowych. Do rywalizacji przystąpiły również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Warunki były trudne, ponieważ po deszczu nawierzchnia była śliska. Nie obyło się bez kilku groźnie wyglądających upadków. Na szczęście pomoc ratowników GOPR, zabezpieczających imprezę od strony medycznej, nie była potrzebna.

W trakcie trwania zawodów można było skorzystać z ścianki wspinaczkowej, którą zajmowali się przedstawiciele Sekcji Operacyjnej GOPR Krościenko. Na zakończenie najlepszym drużynom zostały wręczone nagrody. Puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem trafił do OSP Kąty.

Klasyfikacja końcowa:
1.OSP Kąty
2. OSP Grywałd
3. OSP Tylka

Weronika Błażusiak

źródło: pieniny24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl