Rozmaitości
Niedziela, 3 sierpnia 2014 11:37

Strażacko – weselna atrakcja (zdjęcia)

W sobotę od godz. 18.30 na ul. Szalaya zarówno turyści jak i mieszkańcy Szczawnicy mieli nie lada widowisko związane z tradycyjnym obrzędem weselnym – bramą dla młodej pary.
A że młodą parą byli szczawniczanie Łukasz Mastalski – druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy i Magdalena, po mężu Mastalska, z domu Nowak, więc tradycyjną bramkę dla młodych utworzyli druhowie, koledzy i przyjaciele pana młodego pod szczawnicką Remizą OSP, do której młodzi i goście weselni zajechali z jaworczańskiego kościoła, gdzie wcześniej wzięli ślub kościelny.

Widowisko było nie tylko atrakcyjne, ale i głośne, bo po podjechaniu orszaku ślubnego zawyły wszystkie możliwe syreny będące na stanie szczawnickiej OSP, a wozy bojowe, w tym z pojazdem, w którym znajdował się defibrylator AED, pewnie dla ewentualnego ratunku podekscytowanej pary młodej i gości weselnych - zajechały drogę ślubnemu orszakowi.

Oczywiście Państwo Młodzi musieli się wykupić, aby móc przejechać dalej do miejscowości Maniowa, gdzie zaplanowano weselne przyjęcie.

Z tego, co wieści gminne niosły, to tego typu bramę przygotowali także druhowie OSP w Krościenku, a przed zorganizowaną bramą w Szczawnicy podobną bramę musieli "sforsować" wykupując się także w Jaworkach.

Oj chyba drogie są takie wesela, ale tradycja nie tylko nie ginie, ale i zobowiązuje.

Tekst i zdj. Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl