Rozmaitości
Piątek, 4 maja 2018 17:10

Stary Testament - reanimacja (zdjęcia z próby)

KRAKÓW. W sobotę, 5 maja o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Słowackiego odbędzie się mocno oczekiwana premiera spektaklu "Stary Testament - reanimacja" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.
Świetnie znana krakowskiej publiczności Agata Duda-Gracz zdecydowała się specjalnie dla Teatru im. J. Słowackiego napisać scenariusz inspirowany Starym Testamentem. Wychodząc od ksiąg biblijnych - niekoniecznie tych najbardziej znanych, jak Księga Rodzaju czy Księgi Mojżeszowe - chce przyjrzeć się naszym czasom. Zakłada, że dzieło stworzenia odbywa się dzisiaj. Wychodząc od pramaterii dla innych opowieści, od archetypicznych bohaterów obserwuje ich postępujące skarlenie, destrukcję i niszczenie się nawzajem. Jednocześnie tego typu materia literacka prowokuje do stawiania najważniejszych pytań: o Boga, o miłość, o moc przebaczania, o brak wiary, o wolność i jej granice, o zniewolenie. Za warstwę muzyczną spektaklu odpowiedzialny jest Łukasz Wójcik, który pracował już z reżyserką m.in. przy "Kumernis, czyli o tym, jak świętej panience broda rosła", współpracę tego duetu doceniło międzynarodowe jury festiwalu Boska Komedia w 2016 roku przyznając im nagrodę za "najlepszy zespół twórczy". Muzyka Łukasza Wójcika, a także specjalnie skomponowane i śpiewane podczas przedstawienia pieśni będą niezwykle ważnym elementem spektaklu, filarem narracyjnym opowieści.

Widownia w tym przedstawieniu zostanie ustawiona na Dużej Scenie Teatru Słowackiego, a widzowie zostaną podzieleni - jak u Dantego - na różne kręgi i zamieszkujące je postaci.

Scenariusz, reżyseria, scenografia, kostiumy: Agata Duda - Gracz
Muzyka: Łukasz Wójcik
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Ruch sceniczny: Tomasz Wesołowski
Asystent reżysera: Dagmara Olewińska
Ewa Mikuła, Adrianna Alksnin, Ewelina Kamińska, Kacper Pilch
Asystent scenografa: Aleksandra Grabowska
Efekty kaskaderskie: Tadeusz Widomski
Multimedia: Elektro Moon Vision
Producent: Agata Schweiger
Inspicjent: Iwona Cieślik

Obsada:
aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego: Pola Błasik, Marta Konarska, Agnieszka Kościelniak, Natalia Strzelecka, Anna Tomaszewska, Mateusz Bieryt, Maciej Jackowski, Antoni Milancej, Sławomir Rokita, Feliks Szajnert, Jerzy Światłoń, Tomasz Wysocki.
Gościnnie: Grażyna Misiorowska, Sylwester Piechura i Zbigniew Ruciński.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru im. Juliusza Słowackiego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl