Rozmaitości
Czwartek, 21 czerwca 2018 12:40

Startuje Lato na Bani! Wystąpią LemON, Majka Jeżowska i Patrycja Markowska

Wakacje w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem imprez festiwalu Kultura na Bani. W tym roku już po raz ósmy teren przy hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także kabarety. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.
Kultura na Bani w ciągu poprzednich siedmiu edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń kulturalnych i koncertów jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować gościom kompleksu Bania, a także turystom spędzającym wakacje w Białce Tatrzańskiej, czy też na całym Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki - mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.

Harmonogram imprez Kultury na Bani jest imponujący, każdy znajdzie coś dla siebie, niemal każdego dnia wakacji. Na Scenie Kultury na Bani wystąpią takie gwiazdy jak zespół LemON, Majka Jeżowska, czy Patrycja Markowska, a łącznie odbędzie się ponad 40 koncertów na żywo.Poniedziałkowe wieczory upływać będą pod znakiem bluesa z koncertami Piotra „Lupi” Lubertowicza
 w Lobby Hotelu Bania.

We wtorki o 21.00 na stoku Bania na miłośników dobrego kina czekać będą filmy w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku.
Środę organizatorzy wybrali na dzień z Biesiadą Góralską w Restauracji Góralskiej przy wtórze kapeli góralskiej i gawęd harnasia Jędrka - początek o godzinie 19:00.

Kabaret Truteń ze Skawy będzie bawił do łez w każdy wakacyjny czwartek. Swoje występy na Scenie Kultury na Bani Trutnie zaczynać będą zaczynać o godzinie 20:00.

W piątki Kultura na Bani przenosi się w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszymy między innymi przeboje Elvisa Presleya, Beatlesów, Modern Talking, czy grupy ABBA.

W soboty Scena Kultury na Bani będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:00, dzięki koncertom zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka nas muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty z wysokiego C takich wykonawców jak Trebunie Tutki, Krzikopa, Patrycja Markowska, czy Redlin. 

W niedziele o 17:00 koncerty familijne zagrają Beti & Bobass Dzieciom, a 22 lipca najmłodszych czeka prawdziwa gratka – koncert Majki Jeżowskiej!

Nie można zapominać także o imprezach towarzyszących Kultury na Bani – zawodach biegowych Goniacka zaplanowanych na 13-14 lipca i Mistrzostwach Polski Cross Monster połączonych z Eksplozją Kolorów 28 lipca. Zachęcamy także do udziału w najważniejszym na Podhalu święcie muzyki i tradycji góralskich – Festynie Białczańskim w dniach 4-5 sieprnia z konkursami na Cepra, Ceperkę i Harnasia Roku oraz koncertami m.in. Future Folk, Kayah, Video i Kult.

Organizatorem VIII Edycji Kultury na Bani jest Terma Bania, festiwal współorganizuje Hotel Bania, a w finansowaniu uczestniczy także Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

Patronami medialnymi wydarzenia są Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Podhale24.pl, Góral Info, Region Tatry i MałopolskaOnline.pl. Serdeczne podziękowania kierujemy także do naszych sponsorów, firm Kotelnica Białczańska, Tatry Ski, rhSport, Pepsi, Owoce&Warzywa Robert Marcisz, Janas, Żywiec Zdrój, Badoit, Evian, Sport Town, SportowyButik.pl oraz Centrum Wina.

Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej: www.latonabani.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl