Rozmaitości
Środa, 26 października 2016 11:39

Stąd Tu Tam – nowy Janusz Radek

Mocny i łatwo rozpoznawalny głos, szacowany na cztery i pół oktawy pozwala mu na brawurowe wykonywanie utworów o poetyckim klimacie. Nie unika jednak także piosenek pełnych punkrockowej energii. Janusz Radek zaprezentuje swoje nowe oblicze w Tarnowie 5 listopada podczas V Muzykoterapii duszy, zainicjowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów.
Obdarzony naturalnym i spontanicznym talentem aktorskim tworzy niezwykłe, przykuwające uwagę interpretacje. Do tego dochodzi żywioł temperamentu oraz autentyczna radość śpiewania, muzykowania i obcowania z publicznością. Jak często podkreśla to właśnie kontakt ze słuchaczami jest dla niego najważniejszy. Dlatego posiada szybko rosnącą grupę swojej oddanej widowni. Podczas V Muzykoterapii duszy, poznamy nowe, koncertowe oblicze Janusza Radka. Wraz z zespołem zaprezentuje on materiał ze swojej najnowszej płyty „Popołudniowe Przejażdżki”. Album wyprodukował Leszek Biolik (Obywatel GC, Republika). W muzyce słychać dojrzałość i pewność artystyczną. Z płyty emanuje dojrzałość artystyczna. Muzycznie twórcy sięgnęli po brzmienia lat 60. i 70., korzystając m.in. z syntezatorów analogowych. To sprawiło że powstał inny album, lokujący się – zdaniem krytyków - pomiędzy klimatem brytyjskiego popu, a estetyką Grzegorza Ciechowskiego.

W czasie muzykoterapeutycznego koncertu w Tarnowie pojawią się jednak nie tylko utwory z ostatniej płyty. Usłyszymy także najbardziej znane i lubiane hity, takie jak: „Dziękuję za miłość”, „Kiedy U-kochanie”, które w popularnym serwisie YouTube mają dotychczas po ponad 3 miliony wyświetleń. W recitalu artysta zapewne nie zapomni też o fanach sentymentalnych interpretacji. Powinny zabrzmieć utwory: „Zostawcie Chwile” czy skomponowany do wiersza Haliny Poświatowskiej „Chciałbym Cię” .

W Centrum Sztuki Mościce nie powinno też zabraknąć nowego utworu „Żałuję każdego dnia bez Ciebie”, z którym wokalista prezentował się na deskach amfiteatru opolskiego podczas Festiwalu Polskiej Piosenki i otrzymał pochlebne recenzje.

Cykl imprez V Muzykoterapii duszy, którą prócz Centrum Zdrowia Tuchów współorganizują też: Fundacja Zdrowym Być i Dom Kultury w Wierzchosławicach oraz Inicjatywa Miejska Anioł Struś i radio RDN - ruszy 5 listopada w Centrum Sztuki Mościce o godz. 17:00. Wtedy zaplanowano otwarte spotkanie z Anną Morawską, autorką książki „Depresja poporodowa. Możesz z nią wygrać”. Po spotkaniu autorskim goście V Muzykoterapii duszy będą się częstować gorącą czekoladą, co stało się już tradycją imprezy. Recital Janusza Radka rozpocznie się o godz. 19:00.

źródło: organizator

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl