Kopalnia
Rozmaitości
Poniedziałek, 26 listopada 2018 18:00

Spotkanie z dinozaurem Materiozaurusem Primusem na ulicach Krakowa

Na ulicach Krakowa można bylo dziś spotkać ciągle żywego dinozaura Materiozaurusa Primusa, który niósł ze sobą apel do Homo sapiens – zagrożonego „wielkim siódmym wymieraniem gatunków”. Poniżej pozwalamsobie przytoczyć jego treść.

Nie bądź dinozaurem! Chodź na Materia Prima Festiwal Teatru Formy|Festival of the Form Theater!

"Korzystając z życzliwej opieki Teatru Groteska i Festiwalu Materia Prima pragnę z krakowskiego rynku, czując w kościach moc wawelskiego czakramu, przekazać światu prawdziwą przyczynę zagłady dinozaurów.
Przyczyną zagłady naszego gatunku byliśmy my sami. Nasz niski,
niewystarczający potencjał biologiczny. Wzgardziliśmy jako gatunek samorozwojem. Wzgardziliśmy wzbogacaniem wyobraźni, inteligencji –wzbogacaniem KULTURY NIEMATERIALNEJ- procesów niezbędnych do przystosowywania się gatunku do nowych okoliczności i w konsekwencji do trwania i rozwoju. Prawda o naszej zagładzie jest okrutnie prosta: Dinozaury wyginęły bo nie korzystały z teatru. Dlatego doświadczony tragicznym końcem naszego gatunku pozwalam sobie apelować do przedstawicieli gatunku homo sapiens nawiązując do apelu Pechowego Nosorożca: człowieku myślący: nie cudzołóż –wróć do teatru."
Bilety dostępne on-line: http://bit.ly/bilety_MATERIAPRIMA19

Prehistoryczny gad to pomysł Teatru Groteska, na promocję festiwalu Materia Prima i szerzej - teatru.

Nie była to jedyna wizyta dinozaura na Rynku Głównym. Jak zapewnia ekipa Groteski, Materiozaurus Primus ma pojawiać się regularnie, jeśli tylko dopisze pogoda.

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl