" /> Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim • malopolskaonline.pl
Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 18 marca 2018 18:59

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza na spotkanie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - z Tadeuszem Płużańskim.
Spotkanie w ramach cyklu "Wiedzieć. Zrozumieć. Pamiętać" - pod tytułem "Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy" odbędzie się w poniedziałek 19 marca o godzinie 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu.

Tematem spotkania będą losy Żołnierzy Wyklętych po ich aresztowaniu. Kim byli ich oprawcy, co działo się z naszymi bohaterami, jak upadlano ich i ich rodziny, jakie przeszli tortury, jak ginęli i co stało się z nimi po śmierci. O tym opowie nasz gość niekwestionowany autorytet w tej tematyce.

Tadeusz Płużański, syn prof. Tadeusza Płużańskiego, ps. Tadeusz Radwan, uczestnika kampanii wrześniowej, członka "PLAN", następnie "TAP", więźnia obozów hitlerowskiego i stalinowskiego, naukowca i pedagoga. Studiował w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w „Biuletynie Informacyjnym” ŚZŻAK, "Najwyższym Czasie!", "Naszej Polsce", Uważam Rze", "W sieci", "Do Rzeczy", "Tygodniku Solidarność", "Gazecie Polskiej codziennej" i "Gazecie Polskiej". Pod koniec 2013 został prezesem Fundacji „Łączka”, sprawującą opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce. Zasiadł w Radzie Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Wszedł w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

Jest prezesem Społecznego Trybunału Narodowego, obywatelskiego sądu ds. zbrodni komunistycznych, w imieniu którego 9 lutego 2017 ogłosił infamię Bolesława Bieruta i Stefana Michnika. Od lipca 2017 piastuje stanowisko szefa publicystyki w TVP Info.

Jest m.in. autorem takich książek jak Obława na Wyklętych - polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych, Bestie, Bestie 2, książki które zawierają zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Moje spotkanie z Bestiami to relacje autora ze spotkań jakie udało mu się odbyć z niektórymi oprawcami. Oprawcy zbrodnie bez kary, to opis haniebnych wydarzeń rozgrywających się w III RP, która nie stanęła na wysokości zadania i nie rozliczyła winnych zbrodni na Polakach. Lista oprawców, to 118 historii bezwzględnych oprawców.

I o tych trudnych sprawach będzie opowiadał nasz Gość. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć od naszego Gościa o najnowszej historii Polski, który zawodowo zajmuje się jej badaniem. Po spotkaniu będzie można kupić książki.

organizatorzy
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl