Kopalnia
Rozmaitości
Niedziela, 20 maja 2018 21:36

Spotkanie z Janem Sebastianem Bachem (zdjęcia)

Ponad 350 osób , m.in. dzieci i seniorów wysłuchało na żywo muzyki Bacha w Szczawnicy.

Okazją stał się artystyczno-edukacyjny projekt pt.: „Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha”, realizowany przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Pełne energii i pasji stylowe interpretacje bachowskich arcydzieł, wśród których znalazły się fragmenty Oratoriów na Wielkanoc i Wniebowstąpienie oraz Suita h-moll, poprzedzone komentarzami dyrygenta, zachwyciły zgromadzoną na koncercie w Dworku Gościnnym publiczność.


Wykonawcami było polsko-czesko-węgierskie Baroque Collegium 1685, składające się ze znakomitych śpiewaków oraz instrumentalistów-wirtuozów, na co dzień współpracującymi z najlepszymi europejskimi zespołami i festiwalami. Arie altowe zaprezentowała Helena Poczykowska.


Koncert został poprzedzony popołudniowymi zajęciami interaktywnymi dla dzieci ze szkół podstawowych w Szczawnicy i Szlachtowej.


Autorskie zajęcia z udziałem muzyków Baroque Collegium 1685 nosiły tytuł „Barokowe Kino akcji” i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych słuchaczy.


Za całość artystyczną i organizacyjną przedsięwzięcia odpowiadała Agnieszka Żarska – założycielka i dyrektor artystyczny oraz dyrygent międzynarodowego Baroque Collegium 1685, które zainaugurowało swoja działalność w 2016 roku podczas prestiżowego cyklu BACH200UW na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego.





SCK, zdj. Piotr Stepniewski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl