Kopalnia
Rozmaitości
Wtorek, 1 maja 2018 21:20

Spotkanie na Placu Szczepańskim z B. Kox’em i S. Stankiewiczem (zdjęcia)

Trwa 11 edycja festiwalu Netia Off Camera. Podczas tegorocznej edycji z widzami miał okazję spotkać się Bodo Kox reżyser, który przedstawia na festiwalu swój najnowszy film. „Człowiek z magicznym pudełkiem”.
Rozmowę na placu Szczepańskim - z udziałem publiczności - prowadził Olivier Janiak.

Bodo Kox opowiadał jak wygląda praca przy najnowszym projekcie. Razem z reżyserem pojawił się między innymi Sebastian Stankiewicz jeden z aktorów, którzy występują w filmie.

Fabuła produkcji osadzona jest w 2030 roku i koncentruje się wokół postaci niejakiego Adama (Piotr Polak). Młody mężczyzna nie do końca potrafi odnaleźć się w otaczającym go świecie, jednak jego los komplikuje się jeszcze bardziej, gdy nieświadomie – za pośrednictwem radia – cofa się w czasie i przenosi do 1952 roku, gdzie rzeczywistość również nie należała do tych usłanych różami. W powrocie do teraźniejszości głównemu bohaterowi pomaga Gloria (Olga Bołądź), dla której dotychczas miłość i troska pozostawały tylko w sferze abstrakcji. Co z tego wyniknie?

Na pytanie co zainspirowało reżysera do stworzenia swojej historii Bodo Kox odpowiedział:'W dzieciństwie moją ulubioną powieścią była książka George’a Orwella „Rok 1984”. Nie mogłem po niej spać i pamiętam, że mocno ją przeżyłem. Ale inspiracji tak naprawdę było wiele; często lubię odpłynąć myślami i rozprawiać nad teoriami spiskowymi – to mnie kręci. Choć w filmie akcja dzieje się w 2030 roku, to wiele dialogów zaczerpnąłem z zasłyszanych w różnych miejscach rozmów".

Utwierdził widzów w tym, że jego wizja przyszłości może być nie tak bardzo odległa, jak niektórym mogłoby się wydawać.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe 11 Netia Off Camera
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl