Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 25 maja 2014 13:05

Spotkania Twórczości "Chrześcijańskiej Szukałem Was…" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Trwa dziewiąta edycja ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Festiwal organizowany jest w ramach Dni Zakopanego dla upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w czerwcu 1997.
Młodzież z całego kraju bierze udział w konkursach, spotkaniach i warsztatach z lokalnymi twórcami. Zajęcia odbywają się w kategoriach: muzyka, plastyka, teatr i literatura. Na finał do Zakopanego zapraszani są młodzi ludzie wyłonieni podczas eliminacji. W części konkursowej biorą udział uczestnicy indywidualni, zespoły oraz grupy teatralne w różnych kategoriach wiekowych.

Organizatorem Spotkań jest burmistrz Zakopanego przy współpracy zakopiańskich parafii, Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Wczoraj w kościele Świętego Krzyża oraz w ZCE odbyły się przesłuchania w kategorii "muzyka". Dziś, po mszy w kościele Najświętszej Rodziny - Koncert Laureatów.

W tegorocznej edycji STCh wystąpi gościnnie zespół "Follow Him" z Namysłowa - zdobywca Grand Prix na XV Salwatoriańskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy. Po południu zaprezentowane zostaną nagrodzone prace plastyczne. Wręczenie nagród odbędzie się w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim (w razie niepogody aula Zakopiańskiego Centrum Edukacji)

Dodatkowo w kościele Świętego Krzyża o godzinie 17.00 wystąpi Podhalańskie Stowarzyszenie Śpiewacze "Turliki". Koncert nosi tytuł "Z Janem Pawłem II dookoła świata".

s/zdj. Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl