Rozmaitości
Piątek, 25 października 2013 19:57

Spektakl Leszka Mądzika w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem

W Zakopanem trwa XVI Międzynarodowa Akademia Sztuki - międzynarodowe mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej. Jednym z wydarzeń towarzyszących kursom było spotkanie muzyczne autorstwa Leszka Mądzika, w którym wzięli udział uczestnicy kursów.
Podstawę kursów stanowi praca warsztatowa w relacji mistrz - uczeń w czterech klasach muzycznych: skrzypiec, które poprowadzą prof. Marcin Baranowski i Szymon Krzeszowiec, wiolonczeli – prof. Tomasz Strahl i kameralistyki- Marcin Markowicz.

Leszek Mądzik urodził się 05.02.1945 w Bartoszowinach. Ma zapewnione osobne rozdziały zarówno w historii teatru, jak i plastyki. Założyciel i szef Sceny Plastycznej KUL (od 1969). Autor plakatów i grafiki książkowej. Jeden z najwszechstronniejszych polskich twórców, znany w świecie z sugestywnego i niepodrabialnego stylu.

Ze swoimi autorskimi przedstawieniami brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach teatralnych i wystawach. Został laureatem wielu prestiżowych nagród. Jest także autorem scenografii na scenach Polski, Portugalii, Francji i Niemiec. Prowadził zajęcia ze studentami i wystawiał z nimi widowiska na zaproszenie uniwersytetów i szkół artystycznych, między innymi w Helsinkach, Berlinie, Amsterdamie, Waszyngtonie, San Francisco, Hamburgu, Lyonie i Pradze.

pk, zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl