Rozmaitości
Środa, 20 maja 2020 21:21

Sezon turystyczny w Małopolsce otwarty

Przy Schronisku „Koliba” na Łapsowej Polanie w Gorcach niedaleko Nowego Targu Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zainaugurowała letni sezon turystyczny. Otwarcie sezonu, z uwagi na pandemię, było wirtualne i odbyło się w niewielkim gronie.
Wydarzenie poprowadziła Hanka Wójciak z Zakopanego, wokalistka i dziennikarka Radia Kraków. W ramach inauguracji wystartował także projekt „W małopolskich górach bezpieczniej!”, o którym opowiedział Edward Lichota, zastępcą Naczelnika TOPR.



Tuż przed finałem wydarzenia odbył się start balonów na ogrzane powietrze z Łapsowej Polany niedaleko schroniska „Koliba”. Został także rozstrzygnięty Konkurs Małopolska STARTUJE!, w którym nagrodą był rejs balonem nad Małopolską.



Całość wydarzenia zwieńczył koncert zespołu Dikanda.



Gościem wydarzenia był Andrzej Gut Mostowy, wiceminister ds. turystyki w Ministerstwie Rozwoju, który wraz z gospodarzami inauguracji: Tomaszem Urynowiczem – wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Grzegorzem Biedroniem – prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, podczas briefingu prasowego, zachwalali uroki naszego regionu, zachęcając do wypoczynku i spędzania wolnego czasu właśnie w Małopolsce.

Materiały prasowe MOT, oprac. r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl