Kopalnia
Rozmaitości
Poniedziałek, 6 października 2014 21:32

Seniorzy Roku - Anna Oleksy i Jerzy Bożyk

Tytuł Seniorki Roku 2013 przyznano Annie Oleksy z Nowego Sącza. To wieloletnia prezes stowarzyszenia „Przyjaciele Serca i Życia”, propaguje zdrowy tryb życia i wspiera osoby z chorobami układu krążenia, po zawałach i operacjach serca. Z kolei Seniorem Roku 2013 został Jerzy Bożyk z Krakowa – muzyk od lat angażujący się w przedsięwzięcia społeczne.
Są aktywni, przebojowi, zaangażowani i pokazują, że warto cieszyć się życiem w każdym wieku. Mowa o seniorach - laureatach 8. konkursu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Galę finałową plebiscytu otworzył wicemarszałek Wojciech Kozak.

Konkurs Poza Stereotypem - Senior Roku pomaga wyłonić nietuzinkowych seniorów, aktywnie działających w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku czy pełniących rolę liderów lokalnych społeczności. Konkurs przełamuje również postrzeganie ludzi starszych w naszym społeczeństwie pokazując, że emerytura to również czas na owocne działania.

Tytuł Seniorki Roku 2013 przyznano Annie Oleksy z Nowego Sącza, a Seniorem Roku 2013 został natomiast Jerzy Bożyk z Krakowa.

Honorowe wyróżnienia powędrowały do Genowefy Bugajskiej z Olkusza – prezes Olkuskiego Stowarzyszenia „Miasta Partnerskie", Janiny Dyrcz-Rzyckiej z Choczni i Kazimiery Migas z Krakowa.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl