Rozmaitości
Niedziela, 25 stycznia 2015 13:42

Seminarium „Wspólna pamięć, wspólna przyszłość”

W Krakowie rozpoczęło się seminarium „Wspólna pamięć, wspólna przyszłość” organizowane przez Krajowe Rady Młodzieży z Polski, Niemiec i Izraela w 70. rocznicę wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady - Auschwitz-Birkenau. Do stolicy Małopolski przyjechało 100 młodych ludzi, by przez cztery dni dyskutować o edukacji.
W ceremonii otwarcia seminarium wzięła udział Wiceminister Edukacji Ewa Dudek.

W tym roku przypada 70. rocznica wyzwolenia Obozu Auschwitz-Birkenau, miejsca niewyobrażanych cierpień i śmierci setek tysięcy ludzi różnych narodowości w procesie zorganizowanej zagłady. Polska Rada Organizacji Młodzieżowych (PROM) wraz z Niemiecką Federalną Radą Młodzieży (DBJR) oraz Radą Ruchów Młodzieżowych w Izraelu (CYMI) podjęły się organizacji międzynarodowego seminarium, którego głównym celem jest wymiana doświadczeń związanych z pracą
organizacji młodzieżowych i realizacją projektów poświęconych edukacji skupionej na zwalczaniu rasizmu, ksenofobii oraz nienawiści.

- Jako młodzi ludzie musimy nie tylko pamiętać o tragicznej historii, ale przede wszystkim działać, tak żeby podobne zbrodnie nigdy więcej nie miały miejsca! - powiedziała Katarzyna Siemasz koordynatorka projektu z ramienia PROM.

W trakcie czterech dni uczestnicy wezmą udział w warsztatach i dyskusjach, projekcji filmu oraz spotkaniach z gośćmi, w tym m.in. z ocalałym obozu w Auschwitz Asherem Oudem oraz dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Andrzejem Kacorzykiem. Na zakończenie seminarium zostanie podpisana deklaracja, w której przedstawiciele trzech Krajowych Rad Młodzieży zobowiążą się do dalszej współpracę.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl