Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 7 kwietnia 2015 20:51

Seks dla opornych

Tuż przed świętami na Dużej Scenie Teatru Bagatela odbyła się premiera sztuki Michele Riml, w reżyserii Heryka Jacka Schoena o nieco przewrotnym tytule „Seks dla opornych”. W komedii romantycznej z morałem małżeńskim w tle znakomita obsada: Alina Kamińska, Katarzyna Litwin, Krzysztof Bochenek i Łukasz Żurek (gościnnie).
- Czy Twój związek po latach jest dalej szczęśliwy, czy wymaga specyficznej kuracji? –na te pytania z przymrużeniem oka próbują zaleźć odpowiedź bohaterowie sztuki. W diagnozie i terapii pomoże Seks dla opornych. Czy weekend w hotelu pełen wyrafinowanych przyjemności zmysłowych będzie lekarstwem na rozbudzenie Twojej namiętności? Nie czuję się moralizatorem ani nauczycielem – mówi reżyser – i nie uzurpuję sobie praw do tego, by wyreżyserowany przeze mnie spektakl miał kogokolwiek czegoś nauczyć. Ale z całą pewnością zaprosiłbym te osoby, które nie widzą potrzeby by być dalej razem. Chciałbym, żeby zobaczyli, że dobra rozmowa i wsłuchanie się w drugiego człowieka mogą pomóc wzajemnym relacjom.

Michele Riml jest cieszącą się dużym uznaniem krytyków dramatopisarką z Vancouver, której sztuki spotykają się z życzliwym przyjęciem także poza Kanadą. Zadebiutowała w wieku 17 lat. Dziś ma już na koncie kilkanaście dramatów wystawianych również poza ojczyzną. Seks dla opornych jest jej największym, także międzynarodowym przebojem. „Seks dla opornych” można obejrzeć 21, 22, 23 kwietnia o godz. 19.15 w Teatrze Bagatela.

am/ zdj. Piotr Kubic
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl