Rozmaitości
Piątek, 1 czerwca 2018 10:26

Scoring4Polish Directors w ICE Kraków (zdjęcia)

Ideą cyklu Scoring4Polish Directors jest pokazanie współpracy łączącej reżysera z kompozytorem. Do tej pory prezentowano muzyczne bogactwo filmów Andrzeja Wajdy i Romana Polańskiego. Było to ujęcie bardzo klasyczne oparte na doskonale znanym repertuarze. Tym razem cykl poświęcony został twórczości Agnieszki Holland oraz nowym zjawiskom muzycznym w polskiej kinematografii ostatnich lat.
Koncert odbył się 31 maja w ICE Kraków w trzecim dniu Festiwalu FMF

I tak zaproszenie przyjął Antoni Komasa-Łazarkiewicz, który specjalnie na tę okazję przygotował suitę z muzyką z filmu Pokot , polskiego kandydata do Oskara. Tego wieczoru usłyszeliśmy również suitę z filmu W Ciemności, a także kompozycję Jeffa Beala z serialu House of Cards, którego cztery odcinki wyreżyserowała Holland. Zaprezentowane zostały kompozycje Jana AP Kaczmarka — Suity z filmów Całkowite zaćmienie, Plac Waszyngtona, Trzeci cud, a także tematy z filmów "Europa, Europa" i "Tajemniczy Ogród" Zbigniewa Preisnera.

Pojawił się też Radzimir Dębski, znany powszechnie jako JIMEK. Nie mogło więc zabraknąć go na FMF. Zaprezentował fragmenty ścieżek dźwiękowych, które napisał do filmów "Sztuka Kochania" w reżyserii Marysi Sadowskiej oraz "Ataku Paniki" Pawła Maślony. Radzimir Dębski specjalnie dla FMF osobiście poprowadził orkiestrę w swoich utworach.

Na koncercie nie mogło zabraknąć również Sandro Di Stefano, włoskiego kompozytora, laureata tegorocznego konkursu w Gdyni w kategorii najlepsza muzyka, który przygotował suitę na podstawie jego ścieżki dźwiękowej do najnowszego filmu Bodo Coxa "Człowiek z magicznym pudełkiem". Pojawiła się też muzyka Clinta Mansella, autora muzyki do filmu polsko-brytyjskiej koprodukcji "Twój Vincent"

Koncert wykonali znakomici śpiewacy Cracow Singers oraz najlepsza polska orkiestra kameralna AUKSO, którą prowadził Marek Moś. A prowadziła go Olga Bołądź, główna bohaterka filmu "Człowiek z Magicznym Pudełkiem" oraz Dariusz Stańczuk z RMF Classic.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl