Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Sobota, 25 lutego 2017 11:37

Sceny z "Wyzwolenia" według Stanisława Wyspiańskiego - jubileuszowe słuchowisko Radia Kraków (zdjęcia)

Wczoraj w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbyła się premiera słuchowiska według "Wyzwolenia" Wyspiańskiego z okazji 90-lecia podwawelskiej rozgłośni.
Pierwsza audycja została wyemitowana przez Radio Kraków w lutym 1927 roku. Celebracja jubileuszu 90-lecia rozgłośni będzie trwała cały rok, a zainaugurowała go wczorajsza premiera nowego słuchowiska. Było to "Wyzwolenie" według dramatu Stanisława Wyspiańskiego, którego realizacji podjęła się Agata Duda

Główne role w słuchowisku grają Anna Polony i Jerzy Trela. To nieprzypadkowy wybór reżyserki. Grali oni w legendarnym przedstawieniu "Dziadów", wystawionym na deskach Starego Teatru przez Konrada Swinarskiego w 1973 roku. Trela wcielał się wtedy w Konrada, a Polony w Muzę.

W pozostałych rolach w słuchowisku wystąpią aktorzy z głównych scen Krakowa: Starego Teatru, Teatru Słowackiego, Teatru Bagatela i Teatru Ludowego: Piotr Pilitowski, Małgorzata Kochan, Aldona Grochal, Feliks Szajnert, Tomasz Wysocki, Krzysztof Wrona, Cezary Studniak i Marek Kałużyński.

Tomasz Cichocki
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl